On. Eilen illalla oli treffit. Oli hauskaa, huumori sopi yhteen ja jutut muutenkin. Puolessa välissä iltaa nainen sanoi, ettei tunne minua kohtaan niin kuin minä taidan tuntea häntä kohtaan. Olin ehtinyt ihastua, nyt on hylätty olo. Ei hän minua huijannut, vaan omat tunteeni.
Tuli mieleeni, että pitäisikö ruveta samanlaiseksi paskiaiseksi kuin nuorena olin. Halusin vain seksiä, silloin minun perääni itkettiin, vaikka en ollut mitään pysyvämpää luvannutkaan. Nyt kun etsin rakkautta, saan itse itkeä. Paska homma, kukaan ei rakasta romanttista miestä.
Mies 40
Tuli mieleeni, että pitäisikö ruveta samanlaiseksi paskiaiseksi kuin nuorena olin. Halusin vain seksiä, silloin minun perääni itkettiin, vaikka en ollut mitään pysyvämpää luvannutkaan. Nyt kun etsin rakkautta, saan itse itkeä. Paska homma, kukaan ei rakasta romanttista miestä.
Mies 40
Vastaukset 10
Vanhimmat
..nujersit naisten romantiikan kaipuun,
kuten kaikki muutkin nuoret paskiaismiehet tekivät. Joten,
ikäistesi naisten taholta on erittäin itsekästä odotella rakkauden kaipuuseen romanttista palautetta.
Ikäisesi naiset eivät osaa ottaa sua todesta.
Paska homma.
Sorry kun tuli käytettyä tätä palstaa purkautumispaikkana. Itsekritiikin taas palattua myönnän, että melko itsesäälinen oli vuodatukseni. Sydänsuruja tulee jokaiselle, olen ennenkin niistä selvinnyt. Pitäisi ensin nukkua yön yli, vaan kun en aamuyöstä meinannut saada unta.
Mies 40
No, olin ehkä liian julma sanoissani, sorry myös.
Kyllä sulla mahkuja on naisten suhteen. Parempi herätä itsekritiikkiin myöhään, kuin ei milloinkaan.
Tsemppiä uuteen yritykseen!
Tai hei, yritä vähemmän, sekin usein tuo tulosta.
Tajusin tehneeni virheen, kun puhuin hänelle tunteistani liian nopeasti. Hän hätkähti hiukan, vaikka yritti olla näyttämättä sitä, mutta jo sanottua ei voi vetää pois. Ehkä hän tulkitsi tarkoitukseni väärin, tai sitten vaan en ole hänen tyyppiään. No, elämä jatkuu.
Mies 40
Selvä pyy, sanoi varis harakalle.
Sä säikytit naisen ja ryssit tilanteen.
Tuttu tilanne useille,
odottavat ikuisuuden h-hetkeä,
sitten liialla innokkuudella silmänräpäyksessä pilaavat kaiken.
-kappaleessa Tuomari Nurmiokin sen sanoo:
"Kun sä katsot mua ja hymyilet
Sun parfyymisi tuoksu täyttää maailman
Ja mä pilaan kaiken taas
Kuiskimalla lemmenloruja sun korvaan"
Pitäisi vaan osata hillitä itsensä, vaikka haluaa kertoa tunteistaan. Jos ei kerro, nainen voi valittaa, ettei mies puhu tunteistaan. Jos puhuu, nainen säikähtää. Pitäisi olla puhumatta ja ottaa vastaan arvostelu puhumattomuudesta, se on miehen osa. Nainen saa päättää, milloin miehellä voi olla tunteita häntä kohtaan.
Mies 40
Juu, kyllä se on niin, että eka treffeillä ilmaistu "minä rakastan sinua" säikyttää pois kaikki aikuiset naiset. Se kertoo miehen suuresta tarvitsevuudesta ja viestittää teemaa "sinä vahva nainen, ota ja pelasta minut!" --- Sellaiset kaverit säikäyttävät minut ainakin takaviistoon alta aika yksinkön.
Oikeastihan ei aikuinen ihminen juuri eka treffeillä voi rakastua, ihastua kyllä. Ja sen voi ehkä kevyesti osoittaa teoilla, ei saoja tarvita...
Itse asiassa oli nähty jo kerran aiemmin ja soiteltu pari kertaa. Enkä minä pelastajaa tarvitse, kuuntelin melko sujuvasti hänen elämäntarinaansa, enkä usko hänen pitäneen minua heikompana kuin itseään.
Mies 40
Olen rakastunut ekoilla treffeillä, tosin suhde ei kestänyt. Olemme yhteyksissä vieläkin. Ja rakastan häntä.
Rauhoitu ja tutustu seuraavaan naiseen. Ei kannata kertoa menneistä naisseikkailuista ja sen sellaisesta. Etkä sä sille mitään mahda, jos toisen tunteet ei vaan yksinkertaisesti ole samalla tasolla kuin sun. Noin voi käydä toisinkinpäin.