ensimmäinen

Nyt kun olen ottamassa ensimmäistä kuvaani, niin olisin uteliaisuuttani kysellyt kokemuksia kivusta, vaikka se niin kovin ykilöllistä onkin. Eli ottaisin niskan alapuolelle, yläselkään, tai lapaan, paikka on vielä harkinnassa. Onkos kokemuksia kivusta tms? :)
-Kiitoksia-
1249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

on lapojen välissä yläselässä että myös toisessa lavassa kuvat. Voin sanoa, että ei se tatuoinnin teko pahaa tee. Joistakin kohista nipistää enemmän kuin muista. Rajojen tekeminen ei ole niin kovin miellyttävän tuntuista, mutta kun ne on saatu tehtyä, niin oikeastaan loppu ei tunnu enää miltään. Mutta yksilöllinen asiahan tämä on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


leijonaXXII kirjoitti:

Nyt kun olen ottamassa ensimmäistä kuvaani, niin olisin uteliaisuuttani kysellyt kokemuksia kivusta, vaikka se niin kovin ykilöllistä onkin. Eli ottaisin niskan alapuolelle, yläselkään, tai lapaan, paikka on vielä harkinnassa. Onkos kokemuksia kivusta tms? :)
-Kiitoksia-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu