hikoilusta

Olen nainen ja hikoilen aivan älyttömästi. Vaikka käyn ahkerasti suihkussa, ajelen kainalokarvat ja käytän deodoranttia, haisen aivan hielle. Tämä on kauheaa! Paidoista haju ei meinaa lähteä pesemälläkään. APUA!!!
82246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

monet käyttävät vaihdettavia hikilappuja puseroiden sisällä kainaloissa....oletko varma ettei noin runsas hikoilu ole merkki jostain terveysongelmasta???oletko kokeillut APTEEKISSA myytävää TALKKIA?se voisi auttaa....lämpimissä maissa asuvat naiste käyttävät sitä koska deodorantti ei taho auttaa....eli toivottavasti sait apua ongelmaasi.

Äänestä
  • apteekissa on myytävänä ilmeisen hyviä tuotteita hikoileville esim hikoroll- deodorantti on kuulemma hyvä.. itse myös "tarkenevaisena" olen tykännyt Cuccin voidemaisesta dödöstä, jota saa kemikaalioista.. ei kyllä hiki päässyt läpi.

    Äänestä

eli apteekkiin ostamaan ainetta nimeltä Absolut Torr. takuuvarmasti ei muutaman käyttökerran jälkeen kainalot edes tule nihkeäksi.
aine on aika stydiä, ja saatta ensin herkkäihoisella aiheuttaa kutinaa, mutta totuteltua sekin loppuu. paketissa on tietty mukana yksityiskohtaiset ohjeet.

aiemmin mainitussa hicorollissa, jota myös saa apteekista, on samaa ainetta kuin absolut torrissa, mutta huomattavasti vähemmän. minulla ainakin hicorollista oli hyvin pieni apu, mutta a.t.tä käytettyäni ei kainalot hikoile edes saunassa!

Äänestä
  • Entäs kun koko vartalo hikoilee herkästi... mitä ideaa käyttää tehokasta dödöä kun paidasta selkä on kumminkin märkä.. =/

    Äänestä

  • Hikityttö kirjoitti:

    Entäs kun koko vartalo hikoilee herkästi... mitä ideaa käyttää tehokasta dödöä kun paidasta selkä on kumminkin märkä.. =/

    kysessä on todennäköisesti joko vääränlainen ruokavalio tai hormonihäiriö. molemmissa tapauksessa suosittelen lääkäriin menoa.
    muutenkin vääränlalinen ruokavalio aiheuttaa hirvittävän suuren osan kiusallisista vaivoistamme....

    Äänestä

  • tyttönen kirjoitti:

    kysessä on todennäköisesti joko vääränlainen ruokavalio tai hormonihäiriö. molemmissa tapauksessa suosittelen lääkäriin menoa.
    muutenkin vääränlalinen ruokavalio aiheuttaa hirvittävän suuren osan kiusallisista vaivoistamme....

    Entäs kun hikoilee nenästään ekana ja aika helpolla,onks sekin vain ruokavaliosta kiinni.Olen dietisti ammatiltani ja syön jopa itse kuten opetan,ei auta vaikka on ilman kaikkia mausteita,

    Äänestä

Suosittelen ehdottomasti myös apteekista saatavaa Absolut torria!
Mun hiki ongelma jäi siltä seisomalta!
Ja helpotti elämää niin paljon!Kuitenkin jos iho on herkkä,saataa se
tuntua aika imakalta, mutta kannattaa ainakin kokeilla.Pullo maksaa n 60-70mk ja kestää n vuoden.Kokeile!=)
Eikä enää tarvitse deodorantista maksaa

Äänestä

Koitapa jättää hajusteet pois,joitakin herkkiä ihmisiä se hikoiluttaa,herkkä iho.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hikinen kirjoitti:

Olen nainen ja hikoilen aivan älyttömästi. Vaikka käyn ahkerasti suihkussa, ajelen kainalokarvat ja käytän deodoranttia, haisen aivan hielle. Tämä on kauheaa! Paidoista haju ei meinaa lähteä pesemälläkään. APUA!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu