tietääkö joku myydäänkö Suomessa ja erityisesti Turun lähellä eläinkokeettomia tuotteita? Käytän ainoastaan The Body Shopin tuotteita, mutta joskus haluaisin kokeilla muitakin. Animaliasta hain luettelon,joka sisälsi kaikenlaisia nimiä. Joe Blascon ja Freemanin tiedän,mutta muut..? Esim. Your Body, Face to Fase,Rejuvi... Myydäänkö näitä edes Suomessa?
Toiseksi haluaisin tietää kampaajista ja kosmetologeista.Siis onko Turussa kampaajia tai kosmetologeja, jotka käyttävät eläinkokeettomia tuotteita?
Eläinkokeetonta kosmetiikkaa?
4
328
Vastaukset
- Azzie
Sebastian on ennen ollut Animalian listoilla. Monet kampaajathan käyttää ainakin osittain Sebastianin tuotteita. Turku on vähän hankalampi, itse kun asun pääkaupunkiseudulla. Täällä, Mannerheimintiellä on Nectar-niminen kiva putiikki. Freemania ja Montagne de Jeunessea löytyy Stockalta ja HennaPlus-hiusvärejä(49mk) Sokokselta. Eipä nyt tuu tähän hätiin muuta mieleen.
- kyllähän sitä löytyy
no onhan sitä enemmänkin!esim.YVES ROCHER,ORIFLAME,THE BODY SHOP....JNE.nuista kosmetologeista turusas en tiedä mitään..kun asun monen sadan kilsan päässä turusta.mut kysele...(?)
- Katriina
tietääkseni Wiklundilla myytävät Make Up Storen tuotteet ovat "eläinvapaita"! Ovat muuten ainakin älyttömän hyviä tuotteita eivätkä laatuunsa nähden kalliita!! kannattaa koittaa!!
- animax
Lavera luontaiskosmetiikka mutta tätä saa ilmeisesti toistaiseksi vaan lähinnä netin kautta tilaamalla, lavera.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2611039- 428407
- 1285306
- 1443674
- 693588
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353544- 353185
- 552549
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak352051- 281806