Nyt kun tääl on upee tulehtunut ilmapiiri, ni mä ajattelin kantaa oman korteni kekoon.
Mulle tuli sellanen idis et mitä jos leikittäis sitä arvausleikkiä, et kuka on kuka? Tai sit jos se jo kyllästyttää, ni voitais haukkua joku palstalainen porukalla lyttyyn?
Pelin avaus: mä veikkaan et sdhjfjsd on mjkdfvmjk. Mä olen myös saletti et sdhjfjsd (aka mjkdfvmjk) on huomioprostituoitu.
Mul on jo yks oikee ja yks väärä vastaus täs kisassa.
psp. Palstan taso muuten sucks. Tää on ihan erilainen ku silloin ennen. Mä en ainakaan kirjoita tänne vuorokauteen mitään.
Mulle tuli sellanen idis et mitä jos leikittäis sitä arvausleikkiä, et kuka on kuka? Tai sit jos se jo kyllästyttää, ni voitais haukkua joku palstalainen porukalla lyttyyn?
Pelin avaus: mä veikkaan et sdhjfjsd on mjkdfvmjk. Mä olen myös saletti et sdhjfjsd (aka mjkdfvmjk) on huomioprostituoitu.
Mul on jo yks oikee ja yks väärä vastaus täs kisassa.
psp. Palstan taso muuten sucks. Tää on ihan erilainen ku silloin ennen. Mä en ainakaan kirjoita tänne vuorokauteen mitään.
Vastaukset 37
Vanhimmat
myllylästä!
kohtaan ekaa kertaa tota "kerro kaverille viestistä" -vaihtoehtoa.
et mä oon mä, sä oot sä ja sit muut on muita.
Meniköhän yhtään oikein? ...jänskättää...
kohtuu lähelle. Mut ei tullut viel bullseyeta.
- mä oon sä -
- sä oot mä -
leikitään arvausleikkiä niin ekaks pitää arvuutella et onks sil viikset tai hattu tai pisamii pärstäs et vois kaadella näit sopimattomii naamatauluja ja kekata sen kenest oli kyse.
voidaan olla myös 10 metsistä laudalla, kuka pelkää emmanuelia tai vaik pekingin mysteeriä mis viisas tietäjä kertoo kuka valehteli
mennä pikkasen ohi tää case. Me puhutaan nyt palstalaisista, ei siit oikeesta Arvaa kuka -pelistä.
ai sä et haluu kertoo onks sul paksut kulmakarvat vai ei. kato mulle ei ollu enää kun kaks vaihtoehtoo : sellanen tumma häiskä joka näyttää puumalan muamiesseuran pärekattotalkoiden viralliselta valvojalta ja vaaleempi jamppa joka on selkeesti vyölaukkujen piirimyyjä lappajärveltä.
palstalaisista se oikea torspo -nimimerkkiä käyttäny on joku tuttu mut ei just nyt tuu nimi mieleen.
täähän meni mielenkiintoiseks. Kuka sä oot?
muka sitä tiiä, hei mä oon norppa (ei särkänniemest vaan sielt radiost)
anna toinen vinkki, tää on just siistii!
suus. sopivia tiukan paikan voimasanoja on esim. puutarhaharava, beigeen vivahtava ja voi rattahan pyörä.
lisää pitkävetovinkkejä löytyy veikkaajasta tai teuvon raviradalta
piste.
mut mä en kerää pojoja vaan yritän olla riippumaton teist kulutustutkimust seuraavist kyläkauppiaist
ovat siis nämä:
1) Kuka on kuka
2) Huomioprostituoidut
3) Palstan nykyinen taso
Mutta miksi?
Palstan ongelma on se, että osa tyypeistä ei tajua, että tämä on vain keskustelupalsta. Ei siis elämä, ei ystäväpiiri, ei työpaikka. Eikä leikkikehä.
relax...
ja piis.
Ota vaikka pami :)
rauhottaako se?
darrassa. En oo muutamaan, tai siis kymmeneen vuoteen, kokeillut. Mutta muistot ovat vain ja ainoastaan hyviä. :)
se kyllästymisen merkki, jos miettii noit edellisiä vaihtoehtoja?
"If it don't turn you on, step back and leave it alone...no matter what it is"
kuka = ketä
Ookko varma?
LOL
joo olis tää aika
ollu kiva päivä?
:)
Sä olet korsolainen skini, joka on just oppinut kirjoittamaan? Ekana lajissaan?
suvun eka ja sika ylpee
parempiiki olis nähty.
sillä varmaa on ollu nastaa?
ku näki sen
:)
ai mitä se näki?
et olis ollu parempiiki päivii vai?
olis ilostunu vaan Sen näkemisestä
no justjoo.
vaikee sanoo pitäiskö tosta sit huolestuu vai riemastuu.
tää päättäis olla tällä kertaa tekemättä mitää ja keittää kahvit.
sille hyvää yötä
:)
hyvät yöt sinnekin.
Siis jos mä kirjoitan tänne, niin sitten kaikki luulee kuitenkin, että mä olen rekattu joka kirjoittaa ilman rekkausta, mutta taas voin kirjoittaa koska jos kaikki tietää että kaikki luulee mun olevan rekattu ja ne tietää, että mä tiedän niiden tietävän, niin en mä sittenkään voi olla rekattu.
Toisaalta mähän saatan olla oma isoisäni, kun täällä netissä on kaikki niin ihanan mahdollista, tai sitten saatan olla iman itseni muija ja mun muijallehan ei kukaan uskalla vittuilla, en mä ainakaan.
Siinäpäs teille pähkinää purtavaksi (hih hii) Taidanpas seuraavaksi maistaa noita keltaisia pillereitä, josko sen jälkeen voisin olla vaikka Turkin sulttaani. :D
viestin nyt sitte oike kirjotti? Sinä vai Turkin Sulttaani?
Totuus on kuitennii sil vissiin etteemmää tiiä kui monel sit ois sellast nimmee mit kehtoos sannoo kuu eehhän mää kuitenkkaan voe oll sää jos sää oot hää. Ossoo si se enemppää ny virkkoo. Aika poikii ootta. Notta. Notta. Seommuuveliiiii. Notta juuh.