Lantio koru!!

Naikkonen :)

Osaako kukaan sanoa onko netistä saatavana jostain lantio korua/ketjua? koruliikkeissä en ole nähnyt toistaiseksi ja ajattelin josko tätä kautta saisi apua :)

9

2773

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta ainakin

      Glitterissä näin lantiokoruja. Ei kyllä oo sitten mitään aitoa tavaraa, mutta sopii ihmisille joilla ei allergioita. Kun ei sitä kuitenkaan varmaan aina käytetä... ?

      • ..........

        "Ei kyllä oo sitten mitään aitoa tavaraa, mutta sopii ihmisille joilla ei allergioita."

        Yleensä noita lantioketjuja käytetään ihan housujen/hameiden päällä eivätkä ne ole suorassa kosketuksessa ihon kanssa, joten aivan sama mitä materiaalia ovat.


      • lähinnä
        .......... kirjoitti:

        "Ei kyllä oo sitten mitään aitoa tavaraa, mutta sopii ihmisille joilla ei allergioita."

        Yleensä noita lantioketjuja käytetään ihan housujen/hameiden päällä eivätkä ne ole suorassa kosketuksessa ihon kanssa, joten aivan sama mitä materiaalia ovat.

        että esimerkiksi rannalla käytettäväksi, s*atanan tampio.

        Ja kappas, niin tarkoitti viestin aloittajakin.


    • kauan etsin

      kunnes keksin! Eli itse käytän lantiokoruna kahta kaulaketjua peräkkäin liitettynä. Esim 45cm 50cm hopeaketjut eivät paljoa maksa ja niistä tulee sen verran mittaa, että riittää hyvinkin. Monissa ihan "ruokakaupan" ketjusarjoissa on sellaisia pitkiä kaulaketjuja mitkä myös ovat tosi pitkiä, monissa on vieläpä vähän sitä pituuden säätöä, jolloin ketjun päähän jää nätisti vähän vapaana riippuvaa ketjua lantiolle. Ja kalliitakin on, jos sortuu kalevalakorun käätyihin! Aiheuttaa juhlissa puhetta, kun kietaiset perintökäädyn kaulan sijasta lantiolle mustan pikkumekon päälle...
      Näitä samoja erimittaisia kaulaketjuja käytän myös kaksi kertaa ympärikiedottuna nilkassa ja ranteessa. Eipä tarvi ostella niin monia eritarkoitukseen tarkoitettuja koruja, kun on vilkas mielikuvitus :-)

      • Naikkonen :)

        toi kaulakoru juttu oli hyvä,kiitti vinkistä,mut tosiaan tarkoitin ihan sellaista ketjua mitä pitäisin paljaalla iholla ei siis vaatteiden päällä kun tiedän niitä olevan ja hopeista haluan en mitään rihkama kamaa :)täytyy alkaa miettimään josko kaulakorusta saisi nätin ketjun..se olisi meinaan rantsulla kesällä aikas kiva ;)


      • kaulaketju
        Naikkonen :) kirjoitti:

        toi kaulakoru juttu oli hyvä,kiitti vinkistä,mut tosiaan tarkoitin ihan sellaista ketjua mitä pitäisin paljaalla iholla ei siis vaatteiden päällä kun tiedän niitä olevan ja hopeista haluan en mitään rihkama kamaa :)täytyy alkaa miettimään josko kaulakorusta saisi nätin ketjun..se olisi meinaan rantsulla kesällä aikas kiva ;)

        70-80 cm kaulaketju pitäis riittää lanteille. semmoisen ostoon vaan. liikkeistä pitäis tuo pituus löytyä, ainakin se 70 cm. maksaa 15-30€ hopeisena, riippuen paksuudesta


    • tyttö82

      Käy katsomassa www.ateljeebrigantia.fi. Valmiina ei aina saa mitä haluaa, mutta korun voi myös teettää.

      • saet-.a

        huh huh olipa hintaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      120
      3028
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      35
      1415
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      104
      1279
    4. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1027
    5. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1017
    6. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      133
      998
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      937
    8. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      747
    9. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      723
    10. Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja

      Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      112
      681
    Aihe