Thanks mom. Pieni ollessani äitini erosi isästäni. Sittemmin meillä oli isäpuolia moneen junaan. Tämä viimeinen joka meille muutti, käytti minua hyväkseen ja vei äidin vihille. jipijee. Nyt se roikkuu vieläkin kuvioissa mukana, vaikka äitini on jo eronnut. Olen hyvin pettynyt miehiin, suorastaan vihaan niitä, mutta silti roikun suhteesta toiseen,rakastaen, pettäen ja jättäen näitä kusipäitä.
Onko joku nainen kokenut vastaavaa ja kenties päässyt noidankehästä muuten, kuin yksiololla tai lesboksi muuttumalla (ei miulle, kiitos)
Onko joku nainen kokenut vastaavaa ja kenties päässyt noidankehästä muuten, kuin yksiololla tai lesboksi muuttumalla (ei miulle, kiitos)
Vastaukset 2
Vanhimmat
ystäväni, joilla on myös rikkinäinen perhe, monia isä/äiti ehdokkaita ollut, jne. ovat ihmeen kautta oppineet elämään asioiden kanssa, kun he ovat olleet miehelleen ehdottoman rehellisiä ja/tai heille on tullut omia lapsia. Eihän se lapsi tietenkään kaikkia/kaikkea muuta, mutta on jotain mistä huolehtia.
En sano, että sinun täytyisi lapsia alkaa tekemään, mutta heidät se on muuttanut. Ja heitä on myös auttanut, kun on tälle (uudelle) miehelle sitten kertonut vaikeudesta luottaa miehiin, pettymyksistä, jne.. Kun on rehellinen toiselle ja toinen tietää menneisyyden, niin he eivät yleensä niin hevillä hätkähdä, jos sitten yrittää keplotella itsensä ulos suhteesta. Se on jo hyvä alku, kun itse tiedät omat heikkoudet/vahvuudet.
ihan ensimmäiseksi ammattiauttajaa jos sua on kerran käytetty hyväksi jne.