Otin tiistaina tatuoinnin ja olen rasvaillut sitä päivisin noin joka kolmas tunti. Nyt olen huomannut että jostain kohtaa tatuoinnista missä pitäisi olla mustaa näkyykin aivan aavistuksen omaa ihoa alta. Rasvaanko liikaa ja se vie värit vai voikohan vika olla jossain muualla?
Oma nahka näkyy alta...
3
786
Vastaukset
- -Traa-
Veikkaisin että tatuoija on ehkä tehnyt hutaisten (?) ja ihoa on jäänyt tatuoimatta. Mene käymään paikan päällä ja pyydä lisää väriä.
Joskus niin käy, että väriä lähtee paranemisen aikana. Omalla kohdallakin on käynyt näin, jokaisen ruumis kun toimii eri lailla. Rasvaat ja huolehdit vaan loppuun asti ihan normaalisti ja sitten menet sinne tatuointiliikkeeseen kyselemään lisää väriä.
- Polly25
Lukaisin aiemmpia keskusteluja koskien tätä paikkaa missä olin käynyt niin joku kirjoitti, että hänellä oli ihan samanlaisia viivamaisia kohtia missä ei ole väriä ja sama tyyppi tehnyt tatskat sille ja mulle. Liekö sitten tämän hepun trademark jättää viivoja keskelle tatuointia, missä pitäisi olla mustaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?5612556Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh671416Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831340- 971307
- 1371228
- 1051128
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro133994- 48910
- 47861
- 64813