hoopo kysymys?

Miksi teille on niin tärkeää tietää mikä nimimerkki on viestin kirjoittanut? Mistä sen tunnistaa?
Olen kirjoitellut tänne ja joka kerta minulle tullaan kommentoimaan, että olisin Adrian, joskus myös Metsikseksi on epäilty. Tiedän kyllä kyseiset nimimerkit, olen keskustellutkin heidän kanssaan, mutta nyt alkaa ihmetyttää se, ettei täällä pysty enää keskustelemaan mistään, koska viestejäni ei edes enää lueta, vaan joku aina tulee epäilemään minua joksikin toiseksi.
232374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

rauhoitu, metsäketo!

Äänestä

Olen mäkin kuulemma liian samanlainen joidenkin muiden kirjoittajien kanssa.
No ne kirjoitukset voi aina ohittaa, lienevät jonkun salaliittopalstan avohoitopotilaan kirjoituksia.
Parempi kun ei edes vastaisi sellaisiin kirjoituksiin.

Äänestä
  • Häviää mielenkiinto kaikkeen kirjoitteluun, kun pelkästään lukee noita viestejä. Eikä viestien otsikkoja voi olla huomaamatta.

    Äänestä

  • voi oikeesti olla noin tyhmä?

    Äänestä

  • Kuuluuko tämän palstan ideologiaan valita avattavat viestit nimimerkkien perusteella? Enkä minä usko, että nuo ovat yksi ja sama ihminen.

    Äänestä

  • kertokaa mulle kirjoitti:

    Kuuluuko tämän palstan ideologiaan valita avattavat viestit nimimerkkien perusteella? Enkä minä usko, että nuo ovat yksi ja sama ihminen.

    avaamatta, joistakin vain näkee heti että se on sitä samaa puuta heinää jota kuulee lähinnä viisivuotiaiden suusta...

    Äänestä

  • Tänne S24:n ihmissuhdeosioon pitäisi avata uusi keskusteluryhmä: vainoharhaisuuden logiikka.

    Noista nimerkeistä oon "jutellu" kahden kanssa, niillä on yllätys yllätys eri etunimet ja muutenkin ovat erilaisia persoonia :)

    Äänestä

  • -QoH- kirjoitti:

    Tänne S24:n ihmissuhdeosioon pitäisi avata uusi keskusteluryhmä: vainoharhaisuuden logiikka.

    Noista nimerkeistä oon "jutellu" kahden kanssa, niillä on yllätys yllätys eri etunimet ja muutenkin ovat erilaisia persoonia :)

    keskusteluryhmä: "Adrianin vihaajat ja kannattajat"

    tai "Oletko sinä Adrian" tai

    " Kuka pystyy todistamaan Adrianin kirjoitukset"

    tai "Minä en ole Adrian" tai

    "Kuka kuvailee Adrianin parhaiten" tai

    "Kuka ilkeilee Adrianille parhaiten" tai

    "Emme jää toiseksi Adrianille" tai "Adriania kaipaavat" tai "Adrian- ja metsisaddiktit" tai

    "Todista olevasi muu kuin Adrian"

    Äänestä

aivan niin kuin uusia keskustelijoita ei edes haluttaisi tänne...

Äänestä
  • Kivoja aiheita on, mutta ei tämä oikein minuakaan huvita :(

    Äänestä

Täällä käydään parin ihmisen sotaa, mitä siitä. Sivaltelevat toisiaan ja sen kautta epäilevät kaikkea ja kaikkia vastauksia. Taitaa yksi jopa epäillä itseänsä......Ihmisiä on moneen junaan ja osalla on oma juna. Ei täällä niin vain tunnista ketään ilman rekisteröitymistä, minuakin on epäilty. Täytyy myöntää, että taitava kirjoittaja joku on, koska osaa niin monen kirjoitustyylejä matkia todella hyvin. Hyvä provosoimaan ja loukkaamaan, siitä ei pääse mihinkään. Satutetut ihmiset toimivat halutulla tavalla, eli antavat takaisin. Me muut odotetaan tilanteen rauhoittumista.

Äänestä

Mutta mua on luultu Einsteniksi moneen kertaan enkä voi asialle kuin nauraa koska mun mielestä meidän kirjoitustyylikin on ihan erilainen.

Pari tyyppiä ilmeisesti haluaa sekoittaa pakkaa/palstaa ja antaa ymmärtää että täällä kirjoittelee vain ihan kourallinen ihmisiä keskenään tai yksi tyyppi itsekseen.

Mielestäni jokaisen tulisi miettiä ihan omassa pääkopassaan onko sellainen edes mahdollista, mitkä olisivat sellaisten ihmisten motiivit jotka haluaisivat omia tämän palstan itselleen. Mielestäni ei mitenkään uskottava teoria joten eiköhän jatketa kirjoittelua entiseen malliin.

Äänestä

nimeltään Keskustelua keskustelijoista.

Saisivat sitten aiheesta kiinnostuneet provosoida ja arvuutella siellä keskenään...

Äänestä
  • alajaosto: Keskustelu keskustelijoista keskustelijoiden takana.

    Äänestä

  • Sit vois olla myös sisäpiirin palsta johon muutamat voi mennä vaihtamaan kuulumisiaan kun eivät halua sähköpostia käyttää.

    Äänestä

  • alaosasto kirjoitti:

    Sit vois olla myös sisäpiirin palsta johon muutamat voi mennä vaihtamaan kuulumisiaan kun eivät halua sähköpostia käyttää.

    lähetä tekstiviesti vakkarille :)

    Äänestä

siinä selitys.

Äänestä
  • "metsittynyt?"

    Äänestä

  • toistaa...? kirjoitti:

    "metsittynyt?"

    :D
    :P

    Äänestä

  • Erkki M. kirjoitti:

    :D
    :P

    asian niin et sillä "metsittymisellä" meinattiin tällä kertaa niinpäin että palstalla ei nähdä enää puita metsältä

    Äänestä

on myös se, että joka kerta kun näitä pohdintoja ilmenee, niihin tulee tyyliin kolme tuhatta vastausta. Tämähän on juuri sitä, mitä nämä paviaanit haluavat! Samaa keskustelua käydään yhä uudestaan ja uudestaan, yleensä vielä melko kitkerässä ilmapiirissä.

Sanoisin, että puskajussit johtavat tällä hetkellä tätä kisaa...

Äänestä
  • tää oo vaan merkki maissipellossa et joku tai jotkut haluu uutta verta kehiin kun yritetään pikkuhiljaa grillata vartaassa niitä vanhoja kirjoittajia jotta ne häipys pois et sit saatas itkee tihuuttaa vesisateessa miksi kaikki katos.

    muuten vanhana palstakonkarina varmaan tiiät kuka oli se joka aikanaan kyseli mageita tapoja ajaa fillarilla, ite se harrasti ainakin tota keulimista

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 38 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kertokaa mulle kirjoitti:

Miksi teille on niin tärkeää tietää mikä nimimerkki on viestin kirjoittanut? Mistä sen tunnistaa?
Olen kirjoitellut tänne ja joka kerta minulle tullaan kommentoimaan, että olisin Adrian, joskus myös Metsikseksi on epäilty. Tiedän kyllä kyseiset nimimerkit, olen keskustellutkin heidän kanssaan, mutta nyt alkaa ihmetyttää se, ettei täällä pysty enää keskustelemaan mistään, koska viestejäni ei edes enää lueta, vaan joku aina tulee epäilemään minua joksikin toiseksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu