Mietin, miksi kaunis nainen, joka on seurallinen ja eloisa, saa aina vastaan sen ikävän asian, että miehet luulevat tämän olevan "helppo nakki" tai hakevan seksiseuraa. Ja esim. työpaikalla jotkut varsinkin vanhemmat miehet jopa paheksuvat näin käyttäytyvää naista. Miehet saa olla huuliveikkoja ja muuta sellaista, mutta entäs nainen, vaatii kovaa itsetuntoa ??
Seurauksena on epävarmuutta ym..
Seurauksena on epävarmuutta ym..
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos miehet kiinnostuvat naisesta, joka on seurallinen ja eloisa eikä mikään etäinen jääprinsessa- voisiko olla niin yksinkertaista?
Oon itse sellanen, että on mukava jutella ihmisten kans, kenties heittää vähän läppää ja kenties joskus sanoo jotain kaksimielistä mut sileen kiltisti ja huumorimieles...niin et kaikki tajuis sen et sen sanoo sit leikillään. En oo kyl huomannu koskaan sellasta et ajatellaan helpoksi nakiksi. Korkeintaan vähä kevytkenkäiseksi.. :D...mikä ei pidä mun kohdalla paikkaansa. Yleensä ukot naureskelee mukana ja keksii itte kahta kauheempia juttuja puhuessaan takaisin. Äh, en mä ainakaan jaksa olla täysin ilottomana ja asiallisena koko aikaa.
jotenkin sen viestii omalla olemuksellaan ja vetämällä rajan joihinkin juttuihin...ettei ole viisasta edes koskea...leikilläänkään..
ja muut ihmiset tajuaa sen...pelleillä voi ja saakin, mut jossain kulkee se hiljainen raja....
sitten naisessa, se ettei osaakaan olla oikeesti "kas mielinen", vaan antaa ymmärtää. Itse koen vaan nykyisin rasitteena tilanteen, saatan kuvitellakin, että hieman mennään liian pitkälle.
Suurin osa naisista on suu viivana kulkijoita, joten varmaan huumori-nainen vetää puoleensa miehiä. Mut kohtaa niitä ikäviä taulapäitä, jotka kuvittelee jotain muuta ja kun ei silleen vastaa, tupsadetaan suuttua ja sanotaan ikävästi. Mun huumori loppuu siihen, ei pitäs olla tietysti niin herkkä, mut on miehiä, jotka ei vissiin kestä rämäkästi nauravia naisia.
Kun on oma itsensä, pärjää pitkälle. Huumori kuuluu vapaalle ja töihin, ja itse ainakin olen huomannut, että miespuolisten kanssa hassujuttu lentää paljon mukavammin, ja naurua riittää... Kai sitten olen sen verran poikatyttö, että miehet tykkää heittää läppää eivätkä sen kummemmin vierastele. Ongelmaa ei ole tullut koskaan ns. olettamusten suhteen. Ihastuneita jotkut ovat olleet, mutta eivät ole pitäneet itsestäänselvyytenä, mikä onkin totta. En heille lämmennyt muuten kuin läppää heittävänä kaverina.=)Rajat kun pitää, niin asiat toimii. Jos kemiat jonkin kanssa toimii muita paremmin, niin miksikäs ei sitten kokeilisi....että näin...