Arvosteleva

Mistä johtuu että että jotkut henkilöt arvostelevat ja kommentoivat toisten ihmisten hankintoja ja raha-asioita,ihmissuhteita jne ja yleensä aina negatiivisesti ja moittien, asiat eivät pitäisi lainkaan luulua heille,mutta näyttää kuuluvan...mistä se kertoo?
2241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ei sallita muille sitä mitä ei itsellä ole.

Äänestä

ainoastaan siitä, että oma elämä on niin tylsä, että täytyy puhua toisten ihmisten elämästä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lähimmäinen! kirjoitti:

Mistä johtuu että että jotkut henkilöt arvostelevat ja kommentoivat toisten ihmisten hankintoja ja raha-asioita,ihmissuhteita jne ja yleensä aina negatiivisesti ja moittien, asiat eivät pitäisi lainkaan luulua heille,mutta näyttää kuuluvan...mistä se kertoo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu