Oudoin juttu tuossa kontaktien haussa mitä minulle on sattunut, on eräs nainen joka hetken bileissä keskusteltuamme totesi "olet hieno ihminen" suuteli poskelle ja lähti etsimään toisia tyyppejä.
Vähän liian älykäs ja kohtelias olen minäkin (tuosta alemmasta jutusta vain tämä tapaus palasi mieleeni). Mistähän muuten niitä vähän liian älykkäitä naisia löytyisi?
Vähän liian älykäs ja kohtelias olen minäkin (tuosta alemmasta jutusta vain tämä tapaus palasi mieleeni). Mistähän muuten niitä vähän liian älykkäitä naisia löytyisi?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Entä se komeus, parransänki ja pieni renttumaisuus?
On sänkeä, eikä ulkonäkökään ole paha. Äänikin on tarpeeksi matala. Renttuus on piilossa ja tulee esiin lähinnä siivoustilanteissa.
Oudointa, mitä minulle tuossa kontaktien haussa on sattunut, oli eräs nainen, joka katseli pitkän aikaa ja hymyili minulle kauniisti ja mennessäni juttelemaan hälle, ei saanut sanaa suustaan.
Nimim. Olenko liian älykäs?
varmaankin.
Ihmisen silmistä näkee monenlaisia asioita, se ei ole huuhaata. Älä usko puheita, älä katso muihin asioihin jotka voivat harhaanjohtaa pientä ihmistä. Katso ihmistä silmiin kun olet tekemisissä hänen kanssaan. Elekielen tunteminenkaan ei ole pahasta. Välttämättä tuskin haetkaan "liian älykästä" vaan aivan jotain muuta.
Sopivasti aina tosinaan paineiltaan ja muilta kiireiltään jotakin sinusta tajuavaa naista, jotain positiivista haluat naisen oivaltavan sinusta. Sellaisen sulle sopivan naisen, ei se vaan mene niin että kaikki sopivat kimppaan kaikkien kanssa vaikka kuinka toinen haluaisi sitä, kummankin on haluttava.
Niitä etsimäsi kaltaisia naisia on vaikka missä. Ehkä kannattaa kokeilla toisenlaista kulttuuria jos haluaa selvitä vähemmällä "vänkäämisellä" ja "väärinymmärrettävyydellä".
Me ollaan kaikki hienoja ihmisiä. Eiks ollakin?
Tapaat niitä "liian älykkäitä naisia" ihan sama missä lunhan et poteroidu, tapaile, tapaile, tapaile, tapaile, ja tapaile taas.
Vaikka nettitreffit jos ei livenä tapahdu mitään. Syy ei välttämättä ole sussa, eikä sun asenteessaskaan vaan ties missä. Ihmiset vaan ovat kovin innokkaita etsimään jonkinlaista syytä itsestään kun ei löydy sellaista joka sykähdyttäisi ihan heti, silloin on itsessä jotain vikaa? No way. Ei tosiaankaan ole. Fakta vaan on että sun pitää tavata 100 naista ainakin ennenkuin löytyy jotain sinnepäinkään josta teidän välille voisi kehittyä jonkinlainen "tosi älykäs yhteys", jollakin tavalla mielekästä olla yhdessä, mutta tämä kulttuurimme ei ole mitenkään otollinen tutustumisen ja yhdessäolemisen kannalta.
Ja oikeastaan hyvä niin. En ihan tiedä miksi se on hyvä....mutta pakko uskoa että se mukanaantuo jotain positiivistakin, mutkattomaampaan ja toisen ihmisen hyväksyvämpään suuntaan KAI ollaan menossa tulevien sukupolvien osalta...voidaan sitten vanhoina partoina ihmetellä miten oli omassa nuoruudessamme kaikki asiat paremmin, ihmisillä periaatteita.
Punainen lanka katosi jo ajat sitten, antaa olla tämä oli tässä.
Annan sulle tehtävän. Eiku en annakaan.
Time flies.