Hyvä efektilaite?

Elikkä olen hankkimassa Squier Stratoa, mutta olen aikalailla pihalla vahvistimista ja efekteistä.. Mikä olisi hinta-laatusuhteeltaan hyvä ja mahd. monipuolinen rock-ja heavydoundiin, mutta myös herkempään/tunteikkaaseen soitantaan? Entä vahvistimet, onko ehdottaa mallia, jossa nämä näitä ominaisuuksia löytyisi kiinteänä?
4705
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Rolandin cube-sarjalaiset on ihan hyvii niis on säröt kiinteenä mut jos ostat jonku erillisen pedaalin esim. rumpukoneen ni ne rummut särisee koska cubeissa on niitä vahvistin malleja mut tollee koti-käyttöön micro-cube on aika käypä laatikko...

Äänestä
  • Ne Rolandin Cubet ovat ihan h-tin hyviä vehkeitä,
    ja edullisia, mutta miksi ihmeessä siihen pitäis ympätä jotain rumpukonetta? Olkoon oma vahvarinsa semmoiselle.

    Cubella pärjää jopa keikoilla, jos kehtaa niin pienen laatikon kanssa esiintyä. Kirjoittelin tästä johonkin toiseen keskusteluun aamulla.

    Äänestä

on kaikki mitä tarvii toimii mihin vaan musiikki lajiin

Äänestä

vox valvetronic tonelab SE. pedaali kandee tsekata.thomannilla hinta520.www.voxamps.co.uk/tonelab/tonelab_se.asp

Äänestä

Kommentoi aloitusta


plosdo kirjoitti:

Elikkä olen hankkimassa Squier Stratoa, mutta olen aikalailla pihalla vahvistimista ja efekteistä.. Mikä olisi hinta-laatusuhteeltaan hyvä ja mahd. monipuolinen rock-ja heavydoundiin, mutta myös herkempään/tunteikkaaseen soitantaan? Entä vahvistimet, onko ehdottaa mallia, jossa nämä näitä ominaisuuksia löytyisi kiinteänä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu