Eli todennäkösesti jonkun noista ostan ja varmaan sillä isoimmalla moottorilla.Mitä eroa noissa on muutakuin merkki.Esim onko kaikissa samat koneet?Ja mikä noista olisi se varmin ostos kaikenkaikkiaan?
Fiat,pösö vai citikka
kuka,mitä häh
41838
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Samat peilit, kojelauta jne, koneista nyt en ole ihan varman onko nekin samoja. Eiköhän ne ole samaa kastia että samanlaisia pizza pegun pitsoja.
Noihan ovat käytännössä ihan samoja autoja, ns. Sevelin kolmoset. Ainoat erot ovat keulamaskissa ja moottoreissa, kaikissa kolmessa on samat 2.2 & 3.0 litraset koneet, Fiatissa on lisäksi oma 2.3 litranen kone.
Periaatteessa noista kannattaa ostaa se, mihin saa tehtyä parhaan kaupan ja mikä merkki tarjoaa kulloinkin parhaat vakiovarusteet tai edullisemmat lisävarusteet. Myös myynti- ja huoltopisteiden toimivuus ja hyvä sijainti on tärkeitä seikkoja, kun tuotteet ovat samanlaiset.
Varusteissa, hinnoissa ja ehkä huolloissa erot.
Delta-auton varaosa- huoltohinnat törkeitä.
Ja huollon laatua ei saa edes rahallakaan