http://galleries.lycos.co.uk/d/14690-2/kate-moss.jpg
elikkä mitäs pidätte? mittasuhteet kunnossa, lantio, vyötärö, mutta onkohan liian laiha?
elikkä mitäs pidätte? mittasuhteet kunnossa, lantio, vyötärö, mutta onkohan liian laiha?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Upean näköinen nainen. Kaunis, gasellimaisen hoikka vartaloltaan, eli ylimääräistä roikkuvaa yms. Tyylitietoisen valinta vartaloksi ;)
Ja, kyllä, ei isoja tissejä. Mutta ne ei ole kaiken perusta ollenkaan.
ku mulla on tollane kroppa enkä kellekkää kelpaa et mitä vikaa tossa sit on..??
No kyllä varmasti kelpaat, en tiedä ikääsi, mutta etenkin nuorempana miehet saattavat hakea sitä pamela anderssonia. Siihen ei montaa vuotta tarvita kun alkaa kummasti trimmattu ja pinkeä kiinnostamaan.
Huoli pois ja rinta pystyyn. Itse ainakin haen naiseltani ulkoisesti juuri tuollaisia ominaisuuksia, mutta olenkin valkokaulustyöläinen isolla palkalla ja autolla ;)
Tässä pätkässä kyllä kaikkein helmisin kroppa mitä on muijalla nähnyt.
http://www.liveleak.com/view?i=875_1175383119
Aika helvetin hyvännäkönen!
Siis häh? Eihän tuolla ole persettä tai muotoja laisinkaan. Kyllä naisella perse pitää olla!!!
En todellakaan tykkää tollasest kropasta! Aivan liian laiha mun makuun, reidetki oikein tikut. Sellainen 15kg lisää tohon, ni sit olis jo jotain. Kasvoista nätti kyl.
Erittäin kaunis
bikinit vois jättää kokonaan pois
No on kyllä todellakin liian laiha. Ei näytä hyvältä eikä kauhean terveeltäkään. :( Mikä ihme näissä nykyajan kauneuihanteihissa oikein on...ihannoidaan sairaalloisen laihoja ihmisiä. Itse pidän ainakin ihan tavallisista terveen näköisistä naisista...
..too skinny for me. :)
Jos sinulla ap on luonnostaan tuollainen kroppa, niin hyvältä näyttää. Mutta kannattaa muistaa, että Kate Moss on anorektikko.
"ku mulla on tollane kroppa enkä kellekkää kelpaa et mitä vikaa tossa sit on..?? "
Apuah... olisko aivot, jotka täytys löytyä myös samasta kropasta.. ;D Pelkkä kroppa kun ei pitkälle riitä miehillä eikä naisilla..
ei todellakaan. fiksu tyttö
oot vaa ite läski ni pakkoko oli tulla heti mua haukkumaan.haista..
.....
Hahahaha mikä teini! Taidat bilettää joka viikonloppu ja itkeä ripsivärit poskilla sitä miten kukaan ei rakasta.
Olen rehellisesti läski ja miehet arvostavat minua. Kannattaisiko vaihtaa asennetta?
Esikuvasi? http://www.youtube.com/watch?v=hXWPMEHFAls&mode=related&search=
iha aikuinen nainen oolen enkä mikään 90 luvulla syntynyt teinipissis
ja olen absolutisti en juo enkä biletä..
taidat olla tuossa teini iässä itse kun tollasta teksitä tulee..
oot vaa katketa ku äiti syötti sulle rasvasii ruokii lapsena?
ja pitää mollata laihat ja hoikat ihmiset lyttyyn?
ihan samalaisia mekin ollaan ku lihavat jroppa vaan näyttää erilaiselta..
kyllä mä mielummin lihava oisin..näyttää rumalta kun on liian laiha..
Heh heh, on huvittavia teinityttöjä. Mutta vielä enemmän ihmettelen, eikö tuon ikäisillä "miehillä" ole parempaa ajanviettotapaa kuin hengata teinien kanssa? Kukakohan tuossa on huvittava? Mun käsityksen mukaan noilla "miehillä" ei ole minkäänlaista elämää.
Heidän kaltaisiltaanko saat arvostusta?
Varmaan, ainakin siitä päätellen, että tykkäät naureskella selkeästi alaikäisiä TYTTÖJÄ eli lapsia...
Anteeksi vain, mutta olen aikuinen nainen ja saan arvostusta aikuisilta miehiltä. Pätkän tytöt ja miehet olivat yhtä teinejä kaikki.
Helpostippa teiltä päreet palaa kun vähän provoaa. Ärsyttää vain täydellisen kropan omaavien ihmisten ainainen narina siitä että kyllähän sillä ja tolla kropalla pitäisi mies saada. Sahajauhoko sitten siellä pään sisällä riittää, kunhan vaan on se kroppa?
Joopa. Olet vain vittuuntunut kun tukevammat ystäväsi vievät miehet naamasi edestä.
Ihan aikuinen olen. En lähellekään 90-luvun pissisvuosikertaa. (Voisit panostaa kirjoittamasi teksin ulkoasuun, ettei sinua luultaisi enää lapseksi.)
kaunis kroppa, tuon näköisen tyttöystävän minäkin haluaisin.
On se aika "ano" = liian laiha...ja sit sen kasvotkin on jotenkin "kolhot"...ei osaa selittää. On niitä kauniimpiakin naisia.
Nyt tuli näläkä...
minkäs mittanen tuo moss oikein on?
itse olen aivan yhtä laiha, 173/55/70a... tuntuu ettei kellekkään kelpaa...
T: nimim. tahtoo miehen
Ehkä siksi et kelpaa, kun pakostakin haluat pitää anorektikkokroppasi. Kropalla ei saada miehiä, vaan sillä mitä sulla on korvien välissä. Kannattaisi tehdä sisäinen matka itseen ja sitten alkaa katselemaan toisin silmin miehiä, jos niitä nyt haluaa. Naisen tehtävä välttämättä tosielämässä ei ole aina miesten miellyttäminen. Kauneus tulee yleensä sisältäpäin ja siihen ei riitä tietyt painoindeksit ja kuteet.
Suosittelen elämään elämää niin, että ulkoiset seikat ja ihmiset eivät sanele sinulle mitä pitää olla ja millainen. Siloin voit käyttää energiaasi itseesi, luovuuteesi ja sitä mukaan nauttimaan elämästä.
En ymmärrä minkä takia tuota anoreksia sanaa viljellään niin paljon. Äskeisen naisen kroppa vaikutti kyllä mittoineen/lukuineen aivan normaalin hoikan ihmisen kropalta. Itselläni on melkolailla samat mitat, ja en todellakaan tee mitään pitääkseni itseäni tässä sinun mukaasi "anorektikkokropassa"- syön mitä lystään ja urheilenkin aivan liian vähän.
Täydellinen vartalo. Paljon mieluummin anorektisen näköinen kuin lihava. Ainakin tällaisen sporttimiehen sydän syttyy kun tuollaista näkee =)
käyttää nimimerkkiä judo...
Omasta taustastani: olen ollut amfetamiinin käyttäjä. Vaikka olen lyhyt, 40 kiloa oli silti minulle liian vähän, lonkka- ja kylkiluut törröttivät. Kate Mosshan tunnetusti käyttää kokaiinia. Kyllä niillä piristeillä laihana pysyy, mutta onko onnellinen?
Itse olen nykyään hieman pyöreä, mutta silti vanhat tutut tulevat sanomaan: "Oletpa hyvinvoivan ja terveen näköinen!" Kate näyttää muuten hyvältä ja pukeutuu tyylikkäästi, mutta vähän lihaa luiden ympärille ja aineet pois!
Oli vielä kerran pakko katsoa sun kuvaa. Et sä oo yhtään liian hoikka mun mielestä. Jos sä todellakin oot noin kaunis niin sitten voisit olla just semmonen tyttö, jonka kanssa voisin hengailla. Kuvasta päätellen sulla on ikää joko 18 tai 20. Niin hoikka ja hento. Voiko olla tyttö tuollainen? Kyllä ainakin kuvan perusteella näyttäisi siltä. Pääasia kuitenkin, etteivät intiimit paikat näy. Kyllä ne ehtii opetella tuntemaan. Mä ite oon hoikka mutta jämäkkä. Se tarkoittaa, että mulla on voimaa, mutta eil sitäkään liikaa. Sulla ei taida olla mitään pelättävää ulkonäössäsi. Tässon vaan se pulma, ettei mulla ole vielä sun yhteystietoja. Jos et halua niitä tässä julkisesti esittää niin voit mailata ne suoraa mulle selleiseen osoitteeseen kuin [email protected]. Vaan eipä sullakaan ole vielä mun tietoja. Jään odottamaan vastausta.
ootko ihan seko?
15 kiloa lisää oikeisiin kohtiin
niin sitten olis täydellinen..
tykkää. treenattu on aina laihaa parempi, vaikka kilojakin olisi ylimääräisiä.
että on tuollaisia mielipiteitä miehillä!
itse treenaa, niin tietää sen että laiha ei todellakaan tarkoita hyväkuntoista. vituttaa suoraan sanoen, kun laihuutta pidetää varsinkin naisissa jotenkin terveän elämän tukipilarina.
Juu luin ketjun lapi. Mun on nyt sanottava, etta vuosien "tutkimuksen" jalkeen olen todennut suurimman osan miehista diggailevan eniten kroppaa, jossa on edes jotain mista ottaa kiinni. Ja en puhu laskista sinallaan, vaan siita, etta nainen nayttaa naiselta eika 12-v pojalta.
Kroppa voi olla tiimalasi-mallia kuten tuossa kkuvassa, mutta muutaman extrakilon jalkeen loytyisi myos se kaivattu perse ja vahan tissia. Jos ittestaan huolen pitaa niin kylla sen mahan saa pidettya litteana vaikka muualla muotoa oliskin.
Voihan johtua asenteestakin, kuten joku viisas asken totesi. Ma olen erityisen hyvilla mielin kropastani juuri nyt, vaikka joskus halusinkin olla tikkulaiha. Onneksi en sellainen ole! Paa-asia on se fiiilis, ma pystyn liikkumaan ja touhuamaan tuntikaupalla, energiaa riittaa ja silti voin pistaa menemaan litran jaateloa toisinaan jos mieli tekee. Ja kun asenne on tama, niin kylla sen muutkin huomaa.
Ei sita kannata itteensa lahtea vertaamaan johkin Kate Mossiin, itse en koskaan ikina haluaisi olla sen nakoinen (enka kenenkaan muunkaan), minusta naisellisuus on siita kaukana. Ei niita indekseja tartte tuijotaa, vaan sita MILTA TUNTUU! Vaa'at pitaisi kadottaa kokonaan ja suurin osa peileista.
*tutkimus viittaa baareissa, kassajonoissa, netissa, tyopaikoilla, luonnonhelmassa ja lukuisissa muissa paikoissa kaytyihin keskusteluihin satojen miesihmisten kanssa. Havaitsin, etta ne muutamat jotka ihannoivat luikkulaihaa ja pakkomielteenomaisesti itseaan kriitisoivia/analysoivia naisia, olivat joko hiukan taantuneita, tai sitten itsekin ulkonakokriisista karsivia kundeja. Heille ulkonaosta oli tullut pakkomielle ja elamantarkoitus.
KYLLÄ en vaan tiedä miksi ketään nainen tajua ettei tuommosia luurankoja ja anorektikkoja ketään katsele, ja ketä on ollut niin tyhmä että on keksinyt tämän luuranka muodin