tunnustaa, mikäli siis itse tiedostaa.
Oletko 100% hetero?
Itse en ole 100%:n hetero.
Oletko 100% hetero?
Itse en ole 100%:n hetero.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
en tiiä, mutta kyllä minä aika hetero olen. Nuorena miehenä piti kaverin kanssa kokeilla kiihkeää suudelmaa ja se päättyi siihen, että totesimme "YÄK, ei oo meidän juttu". Onhan tuossa toki aika pieni otosjoukko, mutta kyllä minä aika hyvin vakuutin itseni. Enkä muista unissanikaan olleeni kiinnostunut miehistä, joten mennään kai ainakin aika lähelle 100% (riippuu heteron määritelmästä).
Olen mielestäni 100% hetero, sillä en ole koskaan tuntenut minkäänlaista seksuaalista tai romanttista vetoa ketään miestä kohtaan edes unissani. Ei minulla toisaalta ole homofobiaa, sillä minulla on aika monta ystävää jotka on homoja ja olen käynyt aika usein myös homoravintoloissa ilman että olen tuntenut oloani kiusalliseksi. Luulen, että pahimmilla homovihajilla on itsellään vahvoja homoseksuaalisia viettejä, jotka he haluavat syystä tai toisesta kieltää.
pitkälle samaa mieltä tästä:
"Luulen, että pahimmilla homovihaajilla on itsellään vahvoja homoseksuaalisia viettejä, jotka he haluavat syystä tai toisesta kieltää."
ääni lisää. Itseasiassa mä uskon, että kaikissa äärimielipiteissä on sama kaava eli taustalla on jokin kieltomekanismi. Logiikka ei noihin mielipiteisiin pure, koska niiden oikeutus tulee jostain paljon syvemmältä.
Just nyt vai?
Kyllä mä mielestäni olen niin hetero kuin vaan voi olla. Jos näen komean miehen esim. jossain leffassa, niin toki ajattelen, että siinähän on hyvännäköinen kaveri. Mutta ei se ole semmoista ihastunutta huokailua enkä muutenkaan haluaisi esim. päästä koskettelemaan jotain George Clooneyta. Enemmänkin se on sellaista, että jos näen komean miehen, niin ajattelen, että naiset varmaan tykkäävät tollaisesta miehestä. Eli naisten kautta mä nämäkin asiat oikeastaan ajattelen.
Tosin on nyt IHAN PAKKO tunnustaa, että olen nähnyt elämäni aikana tasan yhden homoeroottisen unen, mutta ei siitä sen enempää. Onneksi niitä heteroseksuaalisia unia on sitten vastapainoksi ollut varmaan satoja, joten en ole hirveän huolestunut tosta yhdestä homounesta. =)
että oman sukupuolen edustajia katsoo "sillä silmällä" ihan eri vinkkelistä kuin miten niitä katsois jos tuntisi vetoa oman sukupuolen edustajiin. Esim. mä voin kaupankassalla todeta, että onpas tuolla naisella hyvät tissit...niin se on sitä, että toivois itselleen samanlaiset tai et ne bosat näyttää hyvältä sillä naisella. Eli ei sellasta eroottista tunnetta, että himoitsis päästä puristelemaan niitä tms.
Ja kyl mä nään päivitäin "vetävännäköisiä" naisia kadulla joka päivä, mut niitten koskettelemista eroottises mieles ei tulis mitään. Eli et joku oman sukupuolen edustaja voi olla omasta mielestä kaunis tai omalla mittapuulla mitattuna mukava, kaunis, seksikäs jne. Eli on se oma naisen kuvitelma siitä, et minkälainen on seksikäs nainen ja näkee sen kuvan joissain naisissa, ja sit pitää heitä seksikkäinä (mut ei vois kuvitella koskettelevansa)...voi olla ettei miehet pitäis näitä mun mielestä seksikkyyttä tihkuvia naisia taas seksikkäinä ollenkaan.
Uskon lujasti olevani 100% hetero. Sitä en vain tiedä onko uskolla tuon asian kanssa mitään tekemistä... :)
olen 100% hetero. ei äijät kiinnosta missään seksuaalisessa mielessä.
itse olen aika kyllästynyt tähän bissejen tai homojen hehkuttamaan "kukaan ei voi olla sataprossanen hetero" juttuun. olisivat ekaksi sinut seksuaalisuutensa kanssa ja sen jälkeen kertoisi muille näitä elämän faktoja.
Karkean, subjektiivisen arvioni mukaan olen romanttisesti 99-prosenttisen hetero ja seksuaalisesti 20-prosenttinen hetero ja 80-prosenttisesti biseksuaali.
En ole silti mikään homovihaaja nuoruudessani tunsin yhden homon ja nykyään tunnen yhden lesbo-pariskunnan, tosin emme ole mitään läheisiä ihmisiä, vaan pikemminkin hyvänpäivän-tuttuja.
Itselläni ei ole ollut kiinnostusta, kuin vastakkaiseen sukupuoleen.
Kukaan on ihan 100 prosenttisesti hetero ?
Ei välttämättä ole tehnyt mitään mut jossain elämän vaiheessa saattanut ajatella asiaa.
Minä taidan olla 95 prosenttisesti hetero.
...hetero. Se 8 % yhä hakusessa...mielenkiinnolla odotan mitä paljastuu... ;)
...kohtaan ketjuu,sorry.
En ehkä oo mikään überhetero, tai siis että mitään muuta ei liikkkuis ikinä päässä kuin miehet. Mut varmaan aika lähelle kuitenki. Sanotaans et 97% hetero :)
Romanttisesti että seksuaalisesti bi, seksuaalinen mielenkiinto jakautuu: miehet 70%, naiset 30%, mutta silti olen seurustellut enimmäkseen vain naisten kanssa.
mies?
olen.
100 dB
täällä lesboksikin on jo haukuttu että mitäs tässä on menetettävää.
Tottakai olen kokeillut millaista on seksi naisen kanssa. Ihan kivaahan se on mutta pitkään ajattelin että ei se mun juttu ollut mutta nyt olen taas alkanut fantasioimaan. Ihan vaan on pulpahdellut päähän sellaisia mielikuvia ja ajattelin että mikä jottei niitä voisi toteuttaa.
Alan olla niin kypsä helsinkiläisiin miehiin että eikai tässä hävitäkään voi.
Tosin en haluaisi vielä luovuttaa, täytyy jossain joku hyvä mies mullekin olla :)
Suomessa noita kaupunkeja piisaa. Ja lissee löytyy heti rajan takaa. Eli eipä hätä ole tämän näköinen - aika tosin saattaa loppua kesken, mutta se onkin eri asia.
Mutta on tossa "kumpikin käy"-ajatuksessa puolensa - sillähän tuplaa mahdollisuudet.
mut haluaisin kyl suomalaisen kumppanin. Oon matkustellu aika paljon ja asunut ulkomailla ja päätynyt siihen että olen vähän tylsä ihminen. Haluan pitää Suomen kotinani. Enkä tiedä olisiko ulkomaalaiselle niin helppo kotiutua tänne.
mut joo, ajattelin kyllä harrastaa matkailua Keravalle tai Mäntsälään ;)
Varokaa pojat!
mihin se aika loppuisi, vongatahan voi vielä 7-kymppisenäkin, sitä palvelutalon viereisessä huoneessa asustelevaa Veijoa, tai kai ne Mikkoja ja Sameja ja Pettereitä silloin on.
myös tuon Suomi-asian. Eikä nuo liitot ulkomaalaisen kanssa muutenkaan kaikkein helpoimpia ole (onko parisuhteet yleensä?). Itse kokeilin aikoinani suhdetta ulkomaalaisen kanssa (ja kyseessä ei ollut venäläinen tai thai), eikä se toiminut - tosin ulkomaalaisuus ei ollut ainoa syy, mutta vaikutti asiaan (varsinkin kieli).
Sulla vaihtui äkkiä vaihde. Hetken pessimismi muuttui jälleen tutummaksi. Niin ne menkathan piti jo olla ohi.
voi, mutta ihan perusmatematiikallakin arvelisin, että vaikka käyttäisi kaiken aikansa vonkailuun, niin silti tulee noutaja ennen kuin ollaan Inarissa asti.
pirun mahtavaa että koko palsta tietää mun kuukautiskierron. Odotas vaan kun tulee ovulaatio niin enköhän mä ole suakin kiusaamassa :-P
Tästä lähtien pidän turpani kiinni hormoonivaiheistani.
Mut en kyllä ihan ratkiriemukkaaksi itseäni nytkään sanoisi.
ajattele mikä helpotus. Kun kertoo kaiken avoimesti niin kukaan ei voi käyttää tietoa sinua vastaan - siis ainakaan siten että "mä kerron ton muille jos et tee näin".
Mä varmistan jo ennen tuota ovulaatiovaihetta, että tiedät meikäläisen geenien olevan syvältä, niin säästyn kiusaamiselta. Ja olen näköjään hyvällä alulla.
niitten geenien perään silleen oo.
Ja mikäs sun geeneissä on vikana? :)
tiedosta tota geenihommaa. Vaikka tarkoituksena ei olisikaan lisääntyä niin silti alituisesti valitset sellaisen, jonka geenit sopii yhteen omiesi kanssa. No kai tuolla järjelläkin oma sanansa on sanottavana.
Ai vikana. Lasketaanko v-mainen luonne geenien syyksi?
vaikea sanoa, en ole perehtynyt tutkimuksiin niin tarkasti tuosta aiheesta. Eikö lie luonne ole geenien, kasvatuksen ja kokemuksien summa ja ehkä sen lisäksi vielä jonkin henkisen tason juttu jota et tietysti matemaatikkona(?) usko.
Mä epäilen että mun geenit ei sovi yhteen kenenkään kaa.
luulen, että sun geenit sopii, mut mä olenkin optimisti. Kirjoitin jo aiemmin toisen keskustelun yhteydessä eräällä epäilijälle, että kannattaa vaihtaa toi ajatus silleen, että "Olet vain niin uniikki kappale, että sen oikean löytäminen vain on hankalampaa".
En minä niin tiukasti ole koulutukseni tms. vanki etten ainakin vähän uskoisi johonkin ei tieteellä selitettävään.
Minkä ikäinen ja mistä päin Suomea olet?
kysymys, mutta pitelen joitakin tietoja itselläni :)
väittipä kukaan mitä tahansa, niin KUKAAN ei ole 100% yhtään mitään...siis puhuttaessa seksuaalisista suuntauksista!
se ei tietenkään tarkota, että hetero harrastais seksiä oman sukupuolensa kanssa, vaan ainoastaan sitä, että seksuaalisesti epävarmat ihmiset hehkuttavat olevansa 100% heteroa tms!
Meikä onki onkelmatapaus ku aivot on 73% naisen... Mut taitavatkin olla lesbon =)
Vaikee sanoo prossia, eipä miehet lainkaan kiinnosta seksuaalisesti muuten kuin et hyvän näkönen mies on hyvännäkönen, toikin taitaa syödä heteroprossia, eikö?
itseään rakastaa, ja samalla nauttia seksistä, itsensä rakastelemisesta ja antautumisesta toiselle joka sitä nautintoa tuottaa. Toinen nainen edustaa samaa sukupuolta kuin minä ja on siten hämmentävää kyllä tavallaan minun peilikuvani, joten toisen naisen voi nähdä kiihottavana kuten jokaisen tulisi kokea itsensä haluttavana, niin miehen kuin naisenkin. Ei kai siinä ole mitään hävettävää.
Olen 100% hetero! Eikä tämä prosenttimäärä heittele mihinkään suuntaan.
..kuitenkaan viitsii tunnustaa.;) Noh, olen tullut siihen tulokseen, että olen 100 % hetero. Pohjautuen siihen, että naisten kanssa vehtaaminen tuntuis musta ainoastaan vastenmieliseltä: muita tuntemuksia naisista seksuaalisessa mielessä ei herää.
Kerran nuoruudessani olen testannut asian ja tullut tähän lopputulokseen.
Näen usein unia joissa olen naisen kanssa ja joskus alkoholia nauttineena tunnen vetoa naisiin ja on jotain pientä joskus tapahtunutkin. Mutta en haluaisi missään nimessä elämää naisen kanssa. Tarvitsen miehen, en kokisi itseäni yhtä naiselliseksi jos olisin toisen naisen kanssa. Miesten kanssa tunnen oloni viehättäväksi ja itsevarmaksi, mutta naisten kanssa olisin kriittisempi itseäni kohtaan. Outoa. Eli en siis kaipaile seksiä naisen kanssa, vaikka hieman bi olisinkin.
Sataprosenttista heterolihaa, ainakin omasta mielestä.
huomasit varmaan itsekin että tietyt "vakkaripalstalaiset" ei osallistunu tähän keskusteluun? Olisko niillä luurankoja kaapissa tai ainakin mielessä? Kuuntelen tässä a day at the races ja tuntuu siltä et olen tosi hyväosainen: voin kertoo tyttöystävälleni kaiken mitä tunnen ja olen: ei tarvi hävetä ettei oo 100% hetero(kuka on? heh)
...