Viimevuoden lopulla kyllästyin saamaan jatkuvasti vaimolta tylyt pakit jokakerta, kun lähestyin häntä.
Päätin antaa olla sitten. Nyt on elämä mennyt kieltämättä aika mielenkiintoiSEKSI... Kuin eläisi kaverin kanssa.. Ei koskettelusta, tai seksistä puhettakaan. TV:n kanavakin kääntyy samalla sekunnilla toiseen, jos paljasta pintaa "kehtaavat" siellä näyttää!!!
Kellään vastaavaa tilannetta?
ai niin.. Olemme n. 40v pariskunta.. murrosikäiset lapset (2kpl)
Päätin antaa olla sitten. Nyt on elämä mennyt kieltämättä aika mielenkiintoiSEKSI... Kuin eläisi kaverin kanssa.. Ei koskettelusta, tai seksistä puhettakaan. TV:n kanavakin kääntyy samalla sekunnilla toiseen, jos paljasta pintaa "kehtaavat" siellä näyttää!!!
Kellään vastaavaa tilannetta?
ai niin.. Olemme n. 40v pariskunta.. murrosikäiset lapset (2kpl)
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tuttu sapluuna.
Itse olin vastaavassa tilanteessa käytännössä kuusi vuotta.
Vaimolta katosi halut 100% ja en jaksanut enää painostaa.
Homma päättyi eroon, en tiedä ex-vaimon seksi asioista, mutta itsellä loppui selibaatti.
Huonointa koko hommassa on se että kaikki muut asiat sujuivat ja sujuvat yhä. Kyllästyin elämään parhaan "kaverini" kanssa avioliitossa.
Avioliitto jossa toinen osapuoli kieltäytyy seksistä ei ole enää avioliitto.
Lähde nosteleen kun vielä voit.
"Lähde nosteleen kun vielä voit."
Kyllä liki on!
käsin onneen saat painaa maailman tappiin asti.
Suomalainen nainen kun ei järkipuhetta kuuntele.
Kuten sanottua liki 6 vuotta selittelin ja manguin ja vaikka mitä, mutta ei niin ei.
Sitten otin ja läksin. Päivääkään en ole katunut.
Muista että oma onnellisuutesi on etusijalla.
Meillä mies haluton .....oltu 28v kimpas siitä
19 aviossa ,ennen oli halut kohdallaan ja nyt vuosi mennyt niin et saan ruinaa ja silti pakit *alistavaa* eli lopetin vonkaamisen ja samaan ajauduttu ett kaikki mikä liittyy seksiin niin mua ärsyttää katsoa. Huom! mua ,koska kaipaan niin läheisyyttä ja sitä seksiäkin!
Ollaan juteltu.....uskokaa tai älkää mies siihen ett,menee ohi mua vaan nyt *väsyttää* ????
odottavan aika on pitkä *huoh*
eniten pelkäänkin ett ,koska ollaan vasta nelkyt ett tää lopun alkua vai alun loppua =o(
Hyvää kesää!
kertoo asiasta omalta kantiltaan. Haluan enemmän kuin mielelläni kuulla miesten näkemyksiä tästä aiheesta. Kotona ihan ystävällisenkin keskustelun viritteleminen asiasta tuntuu ylivoimaiselta. Mies vaikenee molemmilla kotimaisilla. Sanoo vain, ettei ymmärrä mistä puhun ja ainakin hänellä on kaikki ihan ok. Ja piste.
Oletteko te kumpikaan kysyneet vaimoiltanne tilanteen ollessa nk. päällä, että miksei hän juuri nyt halua. Ja jos, niin minkä ne vaimot on sanoneet syyksi. Onko syy sama joka kerta.
Oletteko itse kertoneet omista tunnoistanne, että jatkuvat pakit on nöyryyttäviä ja loukkaavia. Ja minkälaista yhteiselämää vaimo itse asiassa haluaa ja kaipaa.
"Oletteko te kumpikaan kysyneet vaimoiltanne tilanteen ollessa nk. päällä, että miksei hän juuri nyt halua."
Kyllä alussa ihmettelin kovastikin asiaa, mutta sanotaan noin about 50nen kerran jälkeen suurimmat uteluhalut olivat jo menneet.
vai eikö tullut mitään syytä haluttomuuteen? Tai jos vaimo kertoi jonkin syyn, oliko se sellainen että asialle olisi jompi kumpi voinut tehdä jotain.
Mä ajattelin, että jos vaimo kertoi syyksi esim. että on illalla väsynyt, niin olisko kellon voinut laittaa aamulla soimaan vähän aikaisemmin ja rakastella silloin.
Tiedän, että on hiton turhauttavaa kysellä toiselta mikä vikana ja kunnon pätevää vastausta ei tule tai ei ainakaan parannusehdotusta. Kun itse kyselin mieheltä, että onko seksi liian tylsää ja arkista. Vastaus oli, että nooooo eei tai ehkä. No, sitten ehdottelin sopivassa tilanteessa ruuanlaiton lomassa, että jos tässä työpöydällä...Niin, ei, joku voi tulla. Illalla virittelin korsetteja ja sukkanauhoja...mies katsoi ja kysyi ootko ostanut uudet, joo, ihan nätit...Kysyin mökkimatkalla, että poikettaisko tien sivuun...Niin, ei nyt hitossa, auto jäähtyy ja voi vaikka joku ohikulkija...Välillä ajattelin, että oon ihan surkea ja epätoivoinen vonkaaja - ja senhän minä tietysti olinkin ja hölmökin vielä, kun jotain kuvittelin.
samoin, kun ilmoitin ukolle että seksi loppuu liitosta kokonaan jos ei sitä ala tulla useammin. Alkoi tulemaan.
niin