Aloitusoireita??

Elikkä.. Söin monta vuotta Diane Novaa, joka oli muuten ihan ok, mutta jatkuva haluttomuss alkoi kyllästyttää, lopetin pillerit.
Halut ehkä vähän lisäänty, n. kk aikana.
Ajattelin sitten kokeilla toista pillerimerkkiä (on kuitenkin helpompi kuin kumi..). Sain Yasminelle nimisiä pillereitä (melko uusi merkki). Nyt olen reilun viikon syönyt näitä pillereitä, heti muutaman pvän jälkeen tuntu, että itkettää enemmän, ärsyttää, hiukset rasvottuu.. Yleensä ottaen V*tuttaa! Voiskohan nää olla jotain "alotusoireita", jotka pikkuhiljaa tasottuis? Kokemuksia? Oon nyt joka pvä miettiny, että näinköhän kannattais lopettaa nämäkin, mutta silti oon aina ottanut "jos se tästä helpottais"..
Pitkän aikaa oon ollu niin pirtee ja ilonen, mut nyt sitte tää synkkyys..:(
2285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

minulla itsellä oli koko puolen vuoden ajan alotuksesta aivan samanlaisia oireita, mutta tämän puolen vuoden jälkeen kävin lääkärin tarkastuksessa ja pyysin vaihtamaan pillerit ja olo helpottui. Mutta seuraa nyt vielä vähän aikaa omia" mielialojasi" ja mieti vaihdatko pillereitä vai jatkatko.? :)

Äänestä

Mulloa ois enää ekasta liuskasta viimenen viikko jäljellä pillereitä. Mullakin on kieltämättä vähän masentanu tässä näitten viikkojen aikana..ja vuoto senkun jatkuu! Kolmatta viikkoa. Pitäsköhän soittaa tällä viikolla lääkärille että kannattasko minun vaihtaa merkkiä..ei jaksa oikeesti tämmöstä enää. Tekis mieli päästä myös jo "tositoimiin" poikaystäväni kanssa, kun tähän asti on pitäny vähän veren kanssa touhuila..hankalaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nel-lie kirjoitti:

Elikkä.. Söin monta vuotta Diane Novaa, joka oli muuten ihan ok, mutta jatkuva haluttomuss alkoi kyllästyttää, lopetin pillerit.
Halut ehkä vähän lisäänty, n. kk aikana.
Ajattelin sitten kokeilla toista pillerimerkkiä (on kuitenkin helpompi kuin kumi..). Sain Yasminelle nimisiä pillereitä (melko uusi merkki). Nyt olen reilun viikon syönyt näitä pillereitä, heti muutaman pvän jälkeen tuntu, että itkettää enemmän, ärsyttää, hiukset rasvottuu.. Yleensä ottaen V*tuttaa! Voiskohan nää olla jotain "alotusoireita", jotka pikkuhiljaa tasottuis? Kokemuksia? Oon nyt joka pvä miettiny, että näinköhän kannattais lopettaa nämäkin, mutta silti oon aina ottanut "jos se tästä helpottais"..
Pitkän aikaa oon ollu niin pirtee ja ilonen, mut nyt sitte tää synkkyys..:(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu