reipas kävely

moikka vaan kaikille kunnossa pysyville!=)

kiinteyttääkö reipas kävely lihaksia..
vai onko tekeekö kävely yleensäkkää lihaksille mitää..?? muutaku pitää kuntoa jonkin verran yllä??
1891
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

vahvistaa lihaksia, mitä enemmän kävelet, sitä enemmän jaksat ajan myötä kävellä. Ja kävely kuluttaa kaloreita!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lissu kirjoitti:

moikka vaan kaikille kunnossa pysyville!=)

kiinteyttääkö reipas kävely lihaksia..
vai onko tekeekö kävely yleensäkkää lihaksille mitää..?? muutaku pitää kuntoa jonkin verran yllä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu