Tänään

Tänään alkaa kuukauden mittanen vartaloremppa, 7 kiloa pois... Oon päästänyt itteni rupsahtamaan, mitä ihmettelen suuresti, koska koskaan aikasemmin sitä ei oo tapahtunut! Jätän pois sokerin, valkoiset jauhot ja perunan. Ja treeniä paljon. :p Jos joku on myöskin saamassa itseään kesäkuosiin, olis kiva jos kertoisitte täällä välillä miten proggis edistyy :)
4682
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Myös 7kg pois!

Talven aikana olen lihonut 7kg :((
Mitat aloittaessa 168/70, tavoitteena siis 63kg, 15.6. mennessä :)

Jätin kaikki herkut ja varsinkin suklaan pois (sitä on kulunut talvella kilokaupalla..)
Syön kevyen aterian kolme kertaa päivässä, 2l vettä. Liikuntaa 5krt/vko, crostraineria ja juoksua. Talven aikana en ole juurikaan liikkunut. Satunnaisia juoksulenkkejä ja työmatkat aina kävellen, joten jonkunlainen peruskunto on säilynyt.

Olen ollut talven masennuksen kourissa ja siksi suklaata on kulunut ja peppu pysynyt (ja samalla pyöristynyt) sohvalla...

Nyt olen paremmassa kunnossa, siis henkisesti, ja havahduin kuinka kaameaan kuntoon olen itseni päästänyt.. apua!

Nyt siis kaksi viikkoa takana ja vointi paljon parempi. Ja puntari näytti eilen 68kg!

Terve sielu, terveessä ruumiissa!

Äänestä
  • Tuo masennus vaivasi myös mua ja lohduttauduinkin sitten syömällä...
    Vasta toka päivä edessä ja vaaka näytti tänään positiiviset lukemat :) enää 5,8 kg pois :) näin normaalipainosena dieetti tulee olemaan suht tiukka mutta ainakin mun kohdalla, kun mieli on hyvä ja puuhastelee kaikenlaista, ei tee mieli mässäilläkkään... :p

    Äänestä

Kaksi viikkoa sitten heti pääsiäisen jälkeen kunnon kunto kuurin. Ruoka valio pistettiin uusiksi ja liikuntaa lisää n.80%.

Sama tuon pienen masennuksen kanssa olen suklaatia vetäny kaksin käsin koko talven. Parisuhde mennyt vähän huonosti koko talven ja ukko kärsii keskivaikeasta masennuksesta. Siinä joukossa sitten masentuu itsekkin.

Syöty on koko talvi niinku pienet possut. Nyt isot possut:).

Lähettiin yhdessä kunto kuurille. Ukko lupas 7kg toukokuun loppuun mennesä niinku teilläkin ja minä 4kg samaan päivään. Aloituspaino mulla oli 62kg ja tavoite 58kg. Nyt jo reilun kahen viikon jälkeen 59.5!!!!

Uskomatonta! Olen aina ajatellu et olis kiva juosta. Mut sit olen aina juossu liian kovaa ja puuskuttanu kauheesti ja todennu et ei ole mun juttu. Nyt lähdin sitten juoksemaan niin hiljaa kun osaan ja huomasin jaksavani juosta puolituntia ihan ongelmitta! Tosi ihana tunne. Ja sitä aion jatkaa. Ajan saatossa voi sitten nostaa vauhtia.

Tsemppiä painon pudotukseen!!

Äänestä
  • 5,5 kg karistettavana.. :p 300 g lähtenyt eilisestä :D näin aluksi se lähteekin helposti, toivottavasti myös parin viikon jälkeen ja etten kauheasti lihaksia menettäis.. sen jälkeen vaan runsaasti protskuja ja lihaskuntoa..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


se alkaa... kirjoitti:

Tänään alkaa kuukauden mittanen vartaloremppa, 7 kiloa pois... Oon päästänyt itteni rupsahtamaan, mitä ihmettelen suuresti, koska koskaan aikasemmin sitä ei oo tapahtunut! Jätän pois sokerin, valkoiset jauhot ja perunan. Ja treeniä paljon. :p Jos joku on myöskin saamassa itseään kesäkuosiin, olis kiva jos kertoisitte täällä välillä miten proggis edistyy :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu