mitä ihmettä??????

Totinen tosi-mun sisko on kaunis ja viehättävä nainen,eikä puutu älyäkään.
Mutta,kun menemme baariin,kahvilaan-ollaan missä vain,aina ne pahimmat paskat ja alamaailman peikot on sekunissa piirittämässä siskoa!!!?Ja tämä ei edes vilkuile miehiä,eli ei silmäillen provosoi sakkia-kuinka ihmeessä tämä sama ilmiö toistuu aina!Vaikka bussissa jopa??!!
Ei tosiaan mitään mahiksia siskon suhteen niillä tyypeillä mut silti vetovoima on kova...ja minä se vaan yksin saan olla...=(
3531
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...tyyli ehkä? Pitkät hiukset ja paljon nättiä meikkiä, kireitä vaatteita tai ainakin suhteellisen sexyjä?

Ne peikot piirittää kyllä muitakin usko pois. Mutta jos tahdot että sua piiritetään niin suosittelen matkimaan tuota tyyliä. Ikävä kyllä näteimmät/sexyimmät on suositumpia mutta niistä kiinnostuukin sitten ihan KAIKKI, ne paskat mukaan lukien. Onneksi tietysti on sitten valinnanvaraa.

No toisaalta on ihmisiä joiden ei tarvi edes laittaa meikkiä tai nättejä vaatteita jotta muut huomaavat heidät. Niissä on kai sitä niin sanottua karismaa tai jotain muuta vastaavaa. Jos sitä ei ole niin aina voi lisätä omaa vetovoimaa meikeillä ja vaatteilla. Ja käytöksellä, jos osaa.

Äänestä
  • Hmm...sisko pukeutuu yleensä aika tyylikkäästi,joskus rennostikkin-vaan ihan sama mitä sillä on päällä,vaikka "kalastusrytkyissä"menee,aina joku on sen hihassa kiinni.En sillä että oisin kateellinen,muttakun hän ei edes vilkuile ja silti vaan porukat magneetin lailla ympärillä.
    Joopa,joo-taisi olla vähän tyhmä juttu.Välillä kyllä ärsyttää jos tahoisi siskon kanssa rauhassa istuskella,mut ei,aina on joku häsläri selittämässä jotain.

    Äänestä

tahtoisin olla p....magneetti,nyt toimii toisinpäin!!!!
Voi olla rasittavaa kylläkin jos aina joku kintussa kiinni...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paskamagneetin sisko kirjoitti:

Totinen tosi-mun sisko on kaunis ja viehättävä nainen,eikä puutu älyäkään.
Mutta,kun menemme baariin,kahvilaan-ollaan missä vain,aina ne pahimmat paskat ja alamaailman peikot on sekunissa piirittämässä siskoa!!!?Ja tämä ei edes vilkuile miehiä,eli ei silmäillen provosoi sakkia-kuinka ihmeessä tämä sama ilmiö toistuu aina!Vaikka bussissa jopa??!!
Ei tosiaan mitään mahiksia siskon suhteen niillä tyypeillä mut silti vetovoima on kova...ja minä se vaan yksin saan olla...=(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu