Mistä Gootti/Rock/Punk-vaatteita XXL-XXXL -koossa?

ei kiitos pastelliväreille

Mistä nettikaupasta (juu, olen valmistautunut ettei Suomesta näitä vastaan tule) voisi löytää kyseisiä vaatteita? Turhauduttaa taas tämä kevätmuoti pastellinsävyisine yksivärisine puseroineen!

Mustaa, painatuksia, liehuvia hihoja...? Näyttäviä kuvioita, reikiä, yksityiskohtia...? Onko täällä muita samanhenkisiä jotka ovat todenneet ko valikoiman s-kokoisena, napapituisena omakseen mutta auttamattomasti liian pieneksi?

21

7120

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kirsi L

      Olen kalunnut kaikki suomen rock/gootti liikkeet.Usakllusta ei ole tilata ulkomailta! Oikein raivostuttaa että jokaisessa myymälässä kaikki vaatteet on kokoa s,suurimmillaan L.Raivostuttavaa :( Varsinkin jos housuja halajaa niin unelmaksi jää,onnimittäin nykyään niin pientä kokoa. Mutta hei,tutustu old raveniin.Siellä tehdään vaatteet mittatilaus työnä.Itse olen sieltä tilannut kun mistään muualta ei löydy isokokoiselle rock/gootti vaatteita :(

      • -Rosalie-

        www.huuto.net sieltä olen ostellut jo monta vuotta vaatteita,iso valikoima jne. ^_^


    • 90G

      Yksi kotimainen vaihtoehto on Flamespirit nettikauppa. Vaatteet on kokoon 54 asti ja sieltä saa myös mittatilauksena. Valikoima on tosin pieni ja hinnat opiskelijabudjetille liian korkeat - jos rahaa olisi tilaisin varmasti.

    • www.x-tra.de, saksalainen Goottikauppa löytyy myös isoja kokoja.

    • Nuttuilija
    • dfkläsdaoöasjd
    • sssssssssssssssööööö
    • 15

      Ai niin, sitten on tietty harajuku.fi, josta voit tilata myös goottivaatteita!

    • RockLady XXL
      • Minävain8009

        Löytyy vissiin nykyään eri osoitteesta... www.na-clothing.com


    • nghnghngh

      Eikö ny jotain oo Misurassakin?

    • na-vakkariasiakas

      www.na-clothing.com Tuolla XL koosta ylöspäin Rock ja goottivaatteita. Suomalainen verkkokauppa joka toimittaa todella nopeasti ja ilman toimituskuluja!
      Suosittelen

    • Hellbunnie
    • akka kemistä

      outoa tuossa leelon kaupassa se, ettei sukkahousuille voinut valita kokoa mistään... pitäneekö vaan luottaa siihen, että mahtuu ne jalkaan... huonot sivut.

    • stay up 3XL

      www.feminelli.fi

      Löytyy isoja sukkahousuja ja stay uppeja aina kokoo 4XL asti.

    • Leeloo.fi

      Queen-malliston verkkosukkahousuissamme (myös jokaisen plus size-koon verkkosukkahousuissa) on ilmoitettu valmistajan suosittelemat mitat käyttäjälle, kokoa ei siis tarvitse valita ollenkaan. Nämä tiedot selviää, jos klikkaa kiinnostavan sukkahousumallin sivun auki ja malttaa rullailla ja lukea tuotetiedot huolella läpi. Fiore-sukkahousuissa on myös ilmoitettu kokotaulukko ja sen mukaan voi myös valita haluamansa koon ostoskoriin. Kannattaa vilkaista erään xl-elämää blogistin kirjoitusta verkkosukkahousukokeilusta http://xlelamaa.blogspot.fi/2012/12/leeloo.html. Otamme mielellämme vastaan palautteita [email protected], mikäli mieleen tulee vaikka niitä sivujen parannusehdotuksia :) Eikä mitään tarvitse epäluottavaisena tilata - lisätietoja mitoista saa aina kysymällä.

    • Kesämekkoinen

      www.misura.fi
      Siellä on ihania tunkoita tosi isoille tytöillekkin.
      Nyt mekin voidaan olla nättejä.Eikä tarvitse vetää mitään säkkiä päälle.

    • Samalta tehtaalta...

      Misuralla ja na-clothingilla on nakojaan paljon tasmalleen samoja vaatteita, eli samalta valmistajalta. Nyt vaan hintoja vertailemaan!

      • totuutta tarvitaan

        Kannattaa myös tsekkaa www.ebay.com, halvalla jopa isoille;O)


    • Leather10

      Entäs nahka,tekonahka ja pvc asuja xl-xxl koossa?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työsuhdepyörän veroetu poistuu

      Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan
      Pyöräily
      224
      6979
    2. Pakko tulla tänne

      jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää
      Ikävä
      42
      1259
    3. Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."

      Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      27
      1052
    4. Yksi kysymys

      Yksi kysymys, minkä kysyisit kaivatultasi. Mikä se olisi?
      Ikävä
      75
      891
    5. Katseestasi näin

      Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a
      Ikävä
      61
      847
    6. Hävettää muuttaa Haapavedelle.

      Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal
      Haapavesi
      48
      845
    7. Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä

      Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.
      Maailman menoa
      93
      804
    8. Toinen kuva mikä susta on jäänyt on

      tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.
      Ikävä
      38
      791
    9. Tietenkin täällä

      Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.
      Suomussalmi
      14
      756
    10. Jäähalli myynnissä!

      Pitihän se arvata kun tuonne se piti rakentaa väkisin.
      Äänekoski
      43
      733
    Aihe