suklaalevy

onko siinä oikeesti koko levyssä yli 1000 kaloria..iikkk... hyi
4936
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

riippuu tietysti levyn koosta.100g=n.550kaloria!

Äänestä
  • Joo 200g levyssä on yli tuhat KILOKALORIA. Ehkä pilkunviilausta, mut jos kävelette 5 km, niin ette silloinkaan sano, "kävelin viisi metriä" vaan "kävelin viisi KILOMETRIÄ.

    Äänestä

  • tarkennus.. kirjoitti:

    Joo 200g levyssä on yli tuhat KILOKALORIA. Ehkä pilkunviilausta, mut jos kävelette 5 km, niin ette silloinkaan sano, "kävelin viisi metriä" vaan "kävelin viisi KILOMETRIÄ.

    "kävelin viisi KILOMETRIÄ. "

    ei ole sanomista vaan huutamista.

    Äänestä

  • tarkennus.. kirjoitti:

    Joo 200g levyssä on yli tuhat KILOKALORIA. Ehkä pilkunviilausta, mut jos kävelette 5 km, niin ette silloinkaan sano, "kävelin viisi metriä" vaan "kävelin viisi KILOMETRIÄ.

    menipä pilkun viilamiseks koko touhu!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

onko siinä oikeesti koko levyssä yli 1000 kaloria..iikkk... hyi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu