Niin, minkä väriset hiukset parhaimmat??? Blondi, ruskea, punainen musta....
HIUSTEN PITUUS????
Mulla aina punaset, kiharat ja pitkät...pitäisköhän värjätä välillä toisen väriseks..
HIUSTEN PITUUS????
Mulla aina punaset, kiharat ja pitkät...pitäisköhän värjätä välillä toisen väriseks..
Vastaukset 24
Vanhimmat
Tässä upeahiuksisia ja muutenkin hekumallisia naisia. Tummista tykkään.
http://www.poster.net/longoria-eva/longoria-eva-photo-eva-longoria-6206862.jpg
http://www.newamericandimensions.com/images/Salma-Hayek-(2).jpg
http://www.byrnerobotics.com/forum/uploads/DavidPerrin/2006-03-20_130546_Nicole_2.jpg
http://www.celebrity-hairstyles.org/catherinezetajones/images/catherinezetajones.jpg
Taas yksi hyvä syy olla tumma ja tummasilmäinen,heh...Sama juttu miesten suhteen, vaaleaveriköt eivät todellakaan sytytä, mutta sinisilmäinen saa olla.
omasta takaa, ilman pidennystä ja lisäkkeitä :))))
vaaleat
Hällä mitään väliä. Kaljukin menee sillä varauksella, että kallonmuodon pitää olla säännöllinen, eikä lommoilla. Sellainen kuuluu asiaan vain käytetyn auton kauppiaalle. :D
Jos vaan naisesta itsestään tuntuu hyvältä, niin miehelläkin on helpompi olla, ei tartte kuin kehua. ;)
Oman "uran" varrella semmoiset pitkät tummat hiukset ovat yleensä olleet kohtalokkaimmat eli suurin riski on retkahtaa naiseen, joka on sirorakenteinen brunette. Siis ulkoisesti hiukan semmoista jaanapelkostyyppiä olevat tapaukset. Noin 20 vuoden ottannalla tuo on ollut kyllä se yleisin kategoria, vaikka onhan sitä tullut joskus vokoteltua pitkähiuksisiä blondejakin vaihtelevalla menestyksellä. Mielenkiintoisin tapaamani punapää tappoi minun kiinnostukseni liian innokkaalla tupakkaharrastuksellaan.
Jos naisella on sopivasti noita muotoja, niin silloin niiden hiusten pituuden ja värin merkitys oikeastaan vähenee. Eli panostaako semmoiseen pieneen ja siroon tyyppiin vaiko vähän pitempään ja muodokkaampaan malliin, siinä sitä riittää pohtimista.
Jostain syystä monet naiset kylläkin siirtyvät siinä 25-30 vuoden iässä semmoiseen - valitettavan - lyhyeen hiusmuotiin. Kaipa se liittyy osin johonkin vakiintumiseen ja pentujen hankkimiseen, ettei ole enää tarvetta tai halua pitää pitempiä hiuksia.
BLONDI TIETTY.....VAALEAVERIKKÖ ON MUN SUOSIOSSA
OLLA NAIMISSISSA BLONDIN KANSSA JA VIETTÄÄ SELLAISTA UPEAA AVIOELÄMÄÄ < KOLMEN KOIRAN KERA JA SITTEN VIELÄ VALKOTIILISESSÄ OMAKOTITALOSSA PIHALLA MERSUJA JA SITTEN VANHA 1960-LUVUN VALKOINEN 250SE W108 MERCEDES-BENZ NISKATUILLA JA 450SE W116 2XNISKATUILLA KUN OLISI KORTTI JA VIETTÄÄ SELLAISTA BLONDI-PUNAPÄÄ-BLONDI PUTKEA JA OLLA SELLAISTEN HAUSKOJEN NAISTEN KANSSA AVIOSSA JA ELÄÄ SELLAISTA UPEAA PERHEELÄMÄÄ JA VIETTÄÄ AIKA AUVOISTA ELÄMÄÄ.
VAALEAT ON NÄTIT..TAI VAALEANRUSKEAT
Hieman olkapäiden alapuolelle ylettyvät punaiset hiukset (ei räikeän punaiset).
"pitäisköhän värjätä välillä toisen väriseks.."
Älä värjää! Punapäät on parhaita, niitä on niin vähänkin :P
Hiusten värillä ei ole väliä, vaan mitä siellä pään sisällä on.
Ihanimmat vaaleanvihreät perseeseen yltävät pikkuletit!
Itselläni hiukset ovat aina olleet pitkät, pisimmillään yli takapuolen, ja laadultaan hyväkuntoiset ja paksut. Siksipä olen ne pitkänä pitänytkin. Baarissa toisinaan ärsyttää, että vieraat miehet (ja humalaiset naiset) tulevat nykimään hiuksiani ja toteamaan, että ovatpa pitkät. Mitä siihen voi sanoa? "Jep, sullakin on tosi siniset farkut". Sanoisitte edes jotakin fiksua. Ihan kuin kasvattaisin niitä vain ja ainostaan miesten iloksi ja naisten ärsytykseksi, phah:) Sama "ongelma" on varmasti myös pitkähiuksilla miehillä.
vastaus:mitä välii?
toinen vastaus: no kuule värjää ja leikkaa ihmeessä jos siltä tuntuu. Mitä täällä tuntemattomilta kyselet tukanleikkauksista. Jossain viuhuu tuuli ja kovaa...
tiedä noista pituuksista...väri voisi olla kaikkea muuta kuin punkkari. kunhan näkee että on ammattitaidolla fiksatta letti.
Olen suurimman osan elämästäni viihtynyt tummien naisten seurassa, mutta myös blondeista ja punapäistä löytyy tosi upeita naisia. Värillä ei ole väliä, kunhan nainen tuntee tyylinsä eikä ole hiekanharmaa. Mielellään selvästi erottuvia värejä kuten musta, tummanruskea, kupari, kirkkaanpunainen, pinkki, luonnonvaalea, valkea, mutta ei betoniseinästä erottumatonta maantienharmautta.
Mielellään pitkät hiukset, tai ainakin Kleopatra-tyylin pituus, ei lyhyttä poikatukkaa.
Mies 40
mahdollisimman lähellä omaa väriä. Kaikista hirveimmän näköstä tumma, joka on blondannu hiuksensa, yäk!
BLONDIT.PUNAPÄÄT.TUMMAVERIKÖT JA VAALEAVERIKÖT ON TODELLA SÖPÖJÄ JA SITTEN SELLAISET NAISET JOILLA ON TYYLIÄ
KYLLÄ SE OLISI TUO VAALEA JOKA OLISI SÖÖTTI..JA OLISI IHANAA VIETTÄÄ MONET VAPUT.JOULUT.UUDETVUODET
MARIKA.MARIANNE.MARJO.HANNELE.TARJA.SAARA.REETTA.
INKERI.INKA.SOFIA.SAARA.HANNA.MARIKA.MARJAANA.MARIANNE
NIMISTEN NAISTEN KANSSA JA SITTEN VIELÄ MOLLA.MARIKA.HANNELE.MARIANNE.MARIA.MARIKA.ANNE NIMISTEN NAISTEN KANSSA JA JUHANNUKSET MUUT JA SITTEN OLISI IHANAA AJAA JOKO REKKAA.BUSSIA.TAKSIA.
OLLA POLIISI JA VIETTÄÄ AIKAA NAISSEURASSA TÖITTEN JÄLKEEN JA JUODA KOKISTA JA JOSKUS JOPA MUUTAMA OLUT JA SITTEN SUKULAISTEN KANSSA JA MONIEN SERKKUJEN KANSSA JA MUKANA OLISI SITTEN VIELÄ MOLLAKIN PUNAISET KIHARAT JA SITTEN MOLLAN SISKO ANITA IKAALISISTA JA MUN SERKUT SEKÄ PIKKUVELJENI JA SITTEN TOINEN SUKULAINEN JA SITTEN 25 VAPPUA MM TAMPEREELLA JA 7 VAPPUA MM HELSINGISSÄ JA 6 VAPPUA TURUSSA JA 17 VAPPUA SAUVOSSA JA KOLME VAPPUA LAHNAJÄRVELLÄ..Ja kahden koirankin kanssa ja lasten kanssa kun sedällä olisi KOKARDI NEUVOSTOLIITTOLAISMALLINEN JA SITTEN VIELÄ KITARA JOLLA TÄMÄ IKAALISTEN KULTAKURKKU ILAHDUTTAISI KANSAA..
Kauniit ja seksikkäät brunetet saavat
pääni kääntymään ;)
VAALEAT TAI PUNAISET HIUKSET SAAVAT TÄMÄN MIEHEN PÄÄN KÄÄNTYMÄÄN JA
VAALEAT
PUNAISET
TUMMAT
VAALEAT
HIUKSET OVAT IHANIA...
vaalea lyhyt polkka tukka tai pitkä punainen tukka...taikka sitten täys Blondi tukka...
SEURUSTELUAIKA < TÄYSVAALEAT
AVOLIITTO < TUHKANVAALEATHIUKSET
AVIOLIITTO < TÄYSVAALEAT HIUKSET