Onko Suomalainen nainen näin yksinkertainen ja näin naurettavilla kliseillä huijattavissa:
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1358257
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1358257
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
en nyt niin kauheasti ylvästelisi.
Jotkut naiset ovat ihan mielettömän hyväuskoisia ja epätoivoisia. Siellä on siis joukossa ihan hyvännäköisiä ja fiksujakin naisia. En tiedä mistä se epätoivo kumpuaa...itse en edes ole mikään naisia kusettava pelimies, mutta silti olen törmännyt muutaman kerran sellaisiin todella käsittämättömiin naisiin, jotka olisivat varmaan vaikka hypänneet kalliolta alas, jos olisin vaan sellaista pyytänyt tekemään. Voin vain kuvitella mitä siitä seuraa kun tällaiset naiset tapaavat semmoisen kunnon kusettajan. Ihan jumalatonta hyväksikäyttämistähän siitä seuraa!
miten jotkin antaa rahaa tuntemattomille. Mä en anna tutuillekaan.
ei pystyisi hyväksikäyttämään kukaan mies, enkä kyllä itsekään pystyisi niin tekemään.
Rakkaudessa ja ihmissuhteisiin ja tunteisiin liittyvissä asioissa ne hyväksikäytön rajat ovat kuitenkin usein kuin veteen piirrettyjä viivoja.
Mitäpä sitä ei nainen puutteessa tekisi.
Antoihan se pääministerikin naiselleen 3000 ekeä.
Voisiko noita olla useampiakin liikkeellä..? Olen ollut yhteydessä netin kautta tapaamaani mieheen ja aloin epäillä tarkoitusperiään, kun hän kyseli liikaa taloudellisesta tilanteestani. Onneksi en mennyt lankaan.
KYLLÄ VAAN !
niin kiltti. Naiset sentään huomattuaan huijauksen menee poliisin puheille, miehet harmittelee ittekseen ettei vaan leimaudu säälittäviksi ja typeriksi. Vai luuletko tosissaan ettei yhtään miestä ole koskaan huijattu?
Harmittava juttu tyypin uhreille, onneksi jäi kiinni :)
Pakko kuitenkin sanoa, että myös naispuolisia huijareita on liikkeellä. Veikkaisin, että mies ei helposti vie poliisille asiaa jossa naikkonen huijasi rahaa lirkuttelemalla.
Tuskin tuokaan olisi jäänyt kiinni, jos ei olisi Huuto.Netissä huijaillut!
Niitä huijattuja oli myös miehiä, luepa uudelleen!