tälläkin sivulla monessa keskustelussa naisia nimitellään aika pikaseen l ...ksi. Oksettaa... onpa niin pohjattoman synkeetä että en viitsi edes toistaa tässä tota surkeeta sanaa.
Kuuluuko tuo nykyisin jokapojan ja tytön sanavarastoon ilman sen kummempia merkityksiä, vai vihaatteko te oikeasti tyttöjä noin paljon. Surkeeks on menny meno, meinaa.
Kuuluuko tuo nykyisin jokapojan ja tytön sanavarastoon ilman sen kummempia merkityksiä, vai vihaatteko te oikeasti tyttöjä noin paljon. Surkeeks on menny meno, meinaa.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tittelit ansaitaan.
hieman tällaista:
Täällä joku kirjoittaa "ongelmastaan" "asiastaan" ja sen perusteella nimitellään sitten kirjoittajaa.
Eihän ihmistä voi tuntea pelkän kirjoittelun perusteella. Mistä te tiedätte millainen ihminen todellisuudessa on????
Miettikää hiukan nimittelyä!!!!!
varsinkin herkkiä nimittelemään.
Naurettavinta on nimitellä toista h***aksi, vain koska ei saanut. Siis pelkkiä haukkumanimiä, ei ansaittuja, joten nämä pitäisi voida antaa olla huomiotta. Ikä ei ratkaise, kielenkäyttö on omaksuttu esim. ystäväpiirin vaikutuksesta joskus jo kotikasvatuksessa. Aina huonoa käytöstä.
Tavatessani ihmisiä, jotka käyttelevät näitä sanoja normaalissa puhumisessa, jätän mielelläni tutustumatta ihmiseen sen paremmin.
jos osapuoli joka ei ole saanut nimittelee häntä jolta ei ole saanut niin eihän tämä h.....si nimitetty ole tätä kun ei anna... :)
Mutta kun on niin hyvä yleistää kaikki kun on hylätty tai muuten pettynyt yhteen ihmiseen.
Miettikää!!!!!!!!!!!!!!!
Mun mielestä tämä liittyy laajemminkin siihen surkeaan tasoon, joka meillä on näissä keskustelutaidoissa. En ymmärrä mitä joku saa siitä, että voi nimitellä palstoilla muita keskustelijoita tuntematta tosiasiassa yhtäkään. Onko nämä sonnanpuhujat niitä, jotka ei saa tosielämässä sanottua koskaan mitään. Niitä, joilla ei oo koskaan mitään asiaa saati omia mielipiteitä, vaikka suoraan kysyttäisiin. Vähän niin kuin työpaikkojen räpättäjät, jotka ei saa suutaan auki kun asiasta keskustellaan, mutta takanapäin on vaikka mitä sanomista.
En minä nimittele naisia. Joillakin miehillä on sellainen tapa, toisilla ei, liekö äidit kasvattaneet meidät miehet niin eri tavoin?
Mies 40
Naista joka syyllistyy aviottomaan yhdyntään - ja vielä toistuvasti - kutsutaan suomen kielessä lutkaksi. Sen ei pitäisi olla kenellekään epäselvää.
Se että te vapaamieliset haureudentekijät pahastutte lutka-sanasta, kertoo, että tiedätte itsekin tekevänne väärin ettekä vain halua kenenkään muistuttavan synneistänne.
Jokainen joutuu kärsimään tekojensa seuraukset. Nainen ei tavallisesti vain mieti niitä etukäteen, vaan se on hänen isänsä tai miehensä tehtävä. Siten vähenisi tuo paha olokin.
Ja mikäs on mies, joka syyllistyy esiaviolliseen toistuvasti? Malewhore? Jos sovitaan nyt sitten tästä lähtien tytöt, että pidetään aspiriinipaketti polviemme välissä, niin maailma on varmaan paljon parmpi paikka! Ei tarvii sitten miestenkään vaivata suloisia pikku päitänsä meidän tekojemme seurauksilla.
Voi JEESUS!
Toivottavasti Mies, 20-vuotiaalla on vain sellainen huumorintaju, etten sitä ymmärrä...
Otahan nyt rauhallisesti. Näistä keskustelupalstoista ei ole kuin ajanvietteeksi. Ei näitä kannata ottaa liian vakavasti.
Näihin keskusteluihin on kerääntynyt poikkeuksellisen paljon sellaista porukkaa, joka vain purkaa omaa pahaa oloaan ja pettymyksiään nimittelemällä muita.
naiset ovat niin ilkeitä saamattomille miehille, että he huorittelevat. Ja sitten ne saavat miehet huorittelevat pelkkää ylimielisyyttään.