Jännää

En ole koskaan seurustellut ja olen sen kokenut stressaavaksi ja noloksi asiaksi. Työskentelen vanhusten parissa ja on pakko jakaa hieman erään ihanan höppänän mummon viisautta. Kun vastasin hänen kysymykseensä onko minulla poikaystävää kieltävästi, hän vastasi: "Oi kuinka jännittävää!" Ja niinhän se on! Koskaan tiedä milloin Se Oikea kävelee vastaan. Ainakin minun oloani paransi tämä lausahdus huomattavasti ja muistelen sitä aina kun säälittelen itseäni asiasta. Pitää osata nauttia sinkkupäivistään, koskaan ei tiedä milloin se on viimeinen..
5696
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minun pitää myös kommentoida tätä sillä olen työpaikallani lähes ainoa sinkku, tai ainoa sinkku joka puhuu asioistaan, ja muutaman kerran on tullut myös todella hyvä mieli kun joku on tokaissut että ihanaa kun sulla on edessä kaikki se ihastuminen ja ensi suudelma ja ensi rakastelu yms.
Niinhän se onkin ihanaa, mutta välillä sitten ajattelee että missäs se nyt luuraa se mies. Toisaalta,kaikki voi muuttua ihan silmänräpäyksessä.

Toinen mille me välillä nauretaan on se että naimisissa olevat valittavat ties mistä ja minä välillä toivon että voisin valittaa niistä samoista asioista. Samaten jos minä valitan sinkkuudesta naimisissa olevat saattavat vitsillä heittää että olisi mukava jos voisi vain huolehtia itsestä ja omista menoista.

Äänestä

Naita palstoja lukiessa tulee usein ajatelleksi etta onkohan Suomessa yhta ainutta alykasta tyttoa.

No loytyihan sielta! Ja tuo seuraava vastaaja myos.

Te olette huomanneet etta on 1000% alykkaampaa olla sinkkuna kuin liimata itsensa aivan keneen tahaansa, oli se sitten juoppo, pahoinpitelija tai muuten vain vinksahtanut.

Äänestä

Tää oli mahtava :)

Äänestä

ei ne oikeat kävele vastaan niinku harlekiini-laatukirjallisuudessa!! älä ole lapsellinen!! miehen hankkimiseksi täytyy tehdä töitä niinku esimerkiksi ryypätä säännöllisesti ja harrastaa rohkeasti yhden illan juttuja!! ja lutkahtavasti pukeutuminen on kaiken a ja o!!

Äänestä

koska se on hyvin kasvattavaa. Sitä huomaa ihan toisenlaisia juttuja itsessään, mitä ei sinkkuna huomaakkaan. Kaikille naimisiin pyrkiville suosittelen ainakin 5 vuoden seurustelukokemusta jotta epärealistiset kuvitelmat itsestä ja toisesta saadaan karsittua pois. Seurustelu vain paranee sitä myöten mitä enemmän sitä tekee, jos ottaa sen kehityksen kannalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hoitaja kirjoitti:

En ole koskaan seurustellut ja olen sen kokenut stressaavaksi ja noloksi asiaksi. Työskentelen vanhusten parissa ja on pakko jakaa hieman erään ihanan höppänän mummon viisautta. Kun vastasin hänen kysymykseensä onko minulla poikaystävää kieltävästi, hän vastasi: "Oi kuinka jännittävää!" Ja niinhän se on! Koskaan tiedä milloin Se Oikea kävelee vastaan. Ainakin minun oloani paransi tämä lausahdus huomattavasti ja muistelen sitä aina kun säälittelen itseäni asiasta. Pitää osata nauttia sinkkupäivistään, koskaan ei tiedä milloin se on viimeinen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu