Taas se tulee!

Ei malta Bayleyn Blaze pysyä poissa Suomesta. Loppuvuodesta taas Rokkikaupungissa. Mikä sitä vaivaa?

Kova jätkä, ei siinä mitää.
3337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kaiken maailman Dickinsonit upealla äänellään. Itse en muuta kuuntele kuin Blazen aikaisia Maidenia. sitä ainutta oikeaa.

Äänestä
  • Ja Janick Gers on ainoa oikea kitaristi Maidenissa, sekä Clive Burr ainoa oikea Rumpali!

    Äänestä

  • !!! kirjoitti:

    Ja Janick Gers on ainoa oikea kitaristi Maidenissa, sekä Clive Burr ainoa oikea Rumpali!

    Älä ny revi itteäs ihan brucelle vaikka sun idolsis ei Maidenin historian ykköstykki olekaan... On se silti ihan hyvä. Blaze vaan on niin umpi-starba jätkä ettei sen kanssa voi ketään verrata tai kilpailluttaa.

    Burrin Clivestä en tiedä mutta mielestäni Maidenin kitaristit on kaik miehiä paikallaan. Täydentävät hyvin toisiaan erilaisilla soittotyyleillään. Gers on se porukan anarkisti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


öllö kirjoitti:

Ei malta Bayleyn Blaze pysyä poissa Suomesta. Loppuvuodesta taas Rokkikaupungissa. Mikä sitä vaivaa?

Kova jätkä, ei siinä mitää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu