Nutrauskeskustelu jatkukoon.....

Mitä teille kuuluu?
Minulta lähti viikossa osanutrauksella 1,2kg,enkä edes ollut mitenkään kauhean tiukkana.
Kokonais saalis siis nutrauksilla 10kg!!!!!
7383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Onneksi olkoon, hieno saavutus.

Itsellä menee alaspäin aivan päin peetä.
Repsahteluja sillon ja tällöin ja en oikeen ole edes viitsiny uuden hienon puntarin päälle kivuta.

Siis aivan omaa typeryyttä, täytyis vaan yksinkertaisesti ottaa itseään niskasta kiinni ja muutama päivä visusti kokonaan nutrilla, niin kyllä se siitä.

Jotenki motivaatio hukassa ja turpaan on tullu vedettyä kahvileipää, sipsiä, ynnä muuta roskaa.... et tällä tavalla minulla päin peetä tällä kertaa.

Mut himputti vie, täältä noustaan taistoon läskiä vastaan, mitä siitä vaikka joskus tökkii !!

Äänestä

kokeilin tässä taannoin viiden päivän tehostarttia, ihan vain kokeilunhalusta ja vaihteen vuoksi. samaa tahtia putosi nutrauksen aikana kuin oli mennyt ruokavaliolla menneinä viikkoina. oli kuitenkin kivaa hermolepoa, kun ei tarvinnut miettiä syömistä sen enempää kaikki oli siinä valmiina eli koin varsin vaivattomana juttuna. nyt ajattelin taas hakea boxin. tässä olen etenkin työeväänä syönyt kuppikeittoa, kulkee mukavasti mukana eikä tule ähkyä oloa syömisestä. löytyykö vinkkiä, tuntuu että aina jää siitä kanasopasta kokkareita kuppiin vaikka ihan ohjeen mukaan teen ja sekoittelen haarukalla. sama ongelma muilla?

Äänestä

Itse olen sen kanakeitonkin sekoittanut sheikkerillä, just noiden kokkareiden takia ja sitten vasta laittanut mikroon.

Meikäläisen viimeisimmät: kokonutrausta en ole saanut puoleen toista viikkoon pidettyä kuin parisen päivää, mutta osanutri (vähintään aamupalan korvaus) on jatkunut ihan kiitettävästi. Paino jumitti lauantaiaamuun asti kunnes lauantaina söin ihan reippaasti kunnon ruokaa ja sunnuntaina paino oli laskenut -600g. Tänä aamuna yhteistulos oli vielä enemmän eli -4,4 kg. Tuo saattaa tosin huomen aamulla olla vähän vähemmän, tuli vietettyä ihan hilpeä vappu, joten tod näk tuo on vain nestetasapainon heittelyä. Todellinen tulos nähdään huomen aamulla.

Kaiken kaikkiaan ruokailu on muuttunut niin, että nyt riittää entisistä annoksista puolet ja ruokailukertoja päivään sisältyy entisen viiden sijasta kolme. Eli kalorit pysyy 800 pinnassa. Ihan hyvä juttu. Näillä mennään seiskaviiteen asti ja häiden jälkeen tiristän pois loput 15 kg (tai enemmänkin jos on lähteäkseen).

Äänestä
  • ahaa, olen luullut, että sitä kermaista kanakeittoa voi tehdä vain ns. kuppikeittona, mutta voikin valmistaa mikrossa? ja kuinka kauan pidät mikrossa?

    Äänestä

  • vinkistä sopan suhteen kirjoitti:

    ahaa, olen luullut, että sitä kermaista kanakeittoa voi tehdä vain ns. kuppikeittona, mutta voikin valmistaa mikrossa? ja kuinka kauan pidät mikrossa?

    eikös kaikki kuppikeitot valmisteta mikrossa? vai miten? no joka tapauksessa keitto sekaisin ja mikroon, vesi kai kiehuu 90 sekunnissa, mutta pidän sen aikaa mikä tuntuu hyvälle (jos pitää juoda nopsaan niin lämpimäks, jos ei niin kuumaks).

    Äänestä

  • -20,5 kg kirjoitti:

    eikös kaikki kuppikeitot valmisteta mikrossa? vai miten? no joka tapauksessa keitto sekaisin ja mikroon, vesi kai kiehuu 90 sekunnissa, mutta pidän sen aikaa mikä tuntuu hyvälle (jos pitää juoda nopsaan niin lämpimäks, jos ei niin kuumaks).

    ei kai, suurimpaan osaa kuppikeitoista on ohje: jauhot kuppiin, kuuma vesi päälle ja sekoitus

    Äänestä

  • lukihäiriö ;o) kirjoitti:

    ei kai, suurimpaan osaa kuppikeitoista on ohje: jauhot kuppiin, kuuma vesi päälle ja sekoitus

    Meikäläisen nutrausajat taitaa olla toistaiseksi ohi. Ruualla olen pysynyt melko hyvin samoissa kalorimäärissä, joten en ole edes yrittänyt enää pudottautua pussiruokinnalle. Sitä paitsi ompelijalta alkaa käämi palaa kun pitää koko ajan kaventaa alushametta niin ei pääse ollenkaan puvun tekoon. Varoitin kyllä, että vielä kilon haluan pois (sitten oisin sellaisessa painossa, että kehtaan alttarille astella), kuulemma sitten kavennetaan enää nappia siirtämällä, jos on tarpeen. Siinä painossa pitäis sitten pysytellä kolmisen kuukautta ja häiden jälkeen puristan itsestäni loput 15 kiloa. Ehkäpä sitten jatkan taas nutraustakin. Mutta hyvää jatkoa teille ja toivottavasti tavoitteet tulee saavutetuksi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Outi kirjoitti:

Mitä teille kuuluu?
Minulta lähti viikossa osanutrauksella 1,2kg,enkä edes ollut mitenkään kauhean tiukkana.
Kokonais saalis siis nutrauksilla 10kg!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu