MM jääkiekko ja laihdutus

ISO ONGELMA :~(
Oon kova kiekkofani ja aina ennen jääkiekon kisakatsomoon on kuulunut sipsipussi, nyt se on kuitenkin pannassa ja tuntuu kuin jääkiekosta puuttuisi puoli "ruokaa" :(

Nyt joku ehdottaa kasviksien pilkkomista ja dippailua mutta kun se ei ole sama asia, varsinkaan kun kaikki muut syövät sipsiä ja juovat olutta/siideriä.
4598
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei tuossa auta kuin harjoittaa mielen lujuutta, tai sitten olla harjoittamatta. Jos tekee älyttömästi mieli sipsejä niin milläs korvaat...

Popcorn on parempi naposteltava sikäli, että se on määrään / tilavuuteen nähden kevyttä kamaa = 100g poppareita tuntuu paljon enemmältä kuin 100g perunalastuja.

Aina voi mennä seuraavana päivänä lenkille. Tuli just harrastettua moista kun eilen pelailin korttia kaverilla ja siinä ohimennen napostelin ihan tieten tahtoen sikamaiset määrät sipsejä, karkkeja ja mitä nyt olikaan - se on sitä kun kantti ei riitä - ja tänään sitten ollaankin menty taas kevyellä linjalla ja päälle 6km intervallilenkki vähän painojen heiluttelua salin puolella -> hyvä kalorivaje taas kehissä.

Äänestä

Minulla on kanssa tapana syödä katsoessani tv:tä, mutta viime aikoina olen saanut itseäni niskasta kiinni.Ja näin jääkiekon MM-kisojen aikoihin pitääkin erityisesti huolehtia "turnauskunnosta"
Ennen jääkiekkopeliä käyn ulkona lenkillä. Lenkin jälkeen harvoin tekee mieli ruveta syömään. Jos nälkä yllättää, juon ensinnäkin vettä varmistaakseni että kyseessä todellakin on nälkä eikä jano tai mieliteko. Jos sitten kyseessä on nälkä, syön hedelmiä tai sitten dippaan vihanneksia.
Yleensä jääkiekko-ottelut on niin jänniä,ettei viitsi edes lähteä hakemaan kaapista syötävää...

Äänestä

Jääkiekko toimii täällä aivan päinvastoin: Itse sain järjettömästi energiaa eilisestä Venäjä-pelistä: pelin aikana taittuivat vatsalihasrutistukset ja askelkyykyt ja jos omistaisin kuntopyörän olisin polkenut sillä vimmatusti. Pelin jälkeen sitten vauhdikas lenkki ja purettavaa energiaa riitti! Suosittelen käyttämään pelin nostattaman adrenaliinin näin hyödyllisesti painonhallintaan:)

Äänestä

pelaavat paidassa, jossa lukee Herbalife.
Käy kyseisen yrityksen sivuilla, niin löydät terveellistä purtavaa pelien ajaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nobody kirjoitti:

ISO ONGELMA :~(
Oon kova kiekkofani ja aina ennen jääkiekon kisakatsomoon on kuulunut sipsipussi, nyt se on kuitenkin pannassa ja tuntuu kuin jääkiekosta puuttuisi puoli "ruokaa" :(

Nyt joku ehdottaa kasviksien pilkkomista ja dippailua mutta kun se ei ole sama asia, varsinkaan kun kaikki muut syövät sipsiä ja juovat olutta/siideriä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu