10.000 homoa mukana

A-studiossa kerrottiin että Helsinkiin tulee 10.000 homoa ja lesboa.
4503
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olet tainnut kulkea vaaleanpunaiset silmälasit päässä sitten tähän saakka. Hei oikeesti.. Siis voiko enää meininki muuttua "homommaksi" kuin euroviisut? ;)

Toivottavasti et nyt järkytykseltäsi kuitenkaan aseta viisuja boikottiin, kuulemma monet raavaat heteromiehetkin katsovat viisuja ihan innoissaan... :D

Ja kyllä ne homotkin voivat pitää Lordista.. Minä ainakin olin ihan fiiliksissä koko viime vuoden kevään, kun tiesin että nyt kerrankin menestytään!

Äänestä
  • homous on siis tämän kevään villitys

    Äänestä

Jari Sillanpää oli liian aikaisin edustamassa, olisi pyrkinyt viisuihin vasta kaapista tulon jälkeen,
Juontajatkin olisi pitänyt valita tätä silmällä pitäen, minulla on muutama nimi mielessä, mutta kai ne kaikki arvaavat.

Äänestä
  • Kaikki GBL:t tiesivät jo että Jari on gay.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uutinen kirjoitti:

A-studiossa kerrottiin että Helsinkiin tulee 10.000 homoa ja lesboa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu