Suomennusapua?

Voisiko joku ystävällisesti suomentaa minulle seuraavan lauseet(Lordin biisi Icon Of Dominance)
"No soul could chain mine and call it it´own."
"No soul could ever make me it`s own."
Kiitos
3356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vähän tietty voi aina muokata mutta ihan suoraan tuo eka olisi että "mikään sielu ei voi kahlita sieluani ja kutsua sitä omakseen", fiksumpi tietty voisi olla "kukaan ei voi kahlita sieluani ja väittää sitä omakseen". Sovella siitä.
Toisesta tulisi "Kukaan ei voi koskaan tehdä minusta omaansa" noin niinkuin karkeasti.
Olepa hyvä, vaikka voihan noista jotain järkevämpääkin aikaan saada :P

Äänestä

"No soul could chain mine and call it it´own."

sielu ei pysty laittamaan mua ketjuihin ja kutsumaan ketjuja omikseen

"No soul could ever make me it`s own."

ei sielu koskaan voi tehdä musta sen omistajaa

Äänestä

Etkö saatanan tano osaa tuon vertaa englantia?!?
Ja ketä kiinnostaa jotkut Lordin lyriikat? Teini...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tirlittan kirjoitti:

Voisiko joku ystävällisesti suomentaa minulle seuraavan lauseet(Lordin biisi Icon Of Dominance)
"No soul could chain mine and call it it´own."
"No soul could ever make me it`s own."
Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu