Mollin sivuilla olevista paikoista kuulemma peräti 4% on vaikeasti täytettäviä. Se tekee tämän illan tilanteen mukaan peräti melkein 600 paikkaa. Heti kaikki työttömät täyttämään ne! On hammaslääkäriä, lääkäriä, erityisopettajaa, mikä teillä on kun ei työ kelpaa? Kyllä yhteen kuuteensataan paikkaan nyt 400000 saadaan mahtumaan.
Menkää heti
töihin
2267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Voisi joku vaikeasti täytettävä paikka sopia mulle kun olen vaikea luonne. Vai vaaditaanko siihen jotain muitakin avuja?
Kyllähän tuollainen työvoimapula on riipaisevaa. Ja minä vain työttömänä makoilen ja juon kaljaa veronmaksajien rahoilla.
Heti maanantaina MENEN TÖIHIN. Koska lääkäreistä on pulaa, MENEN PLASTIIKKAKIRURGIKSI. Kokemusta ei tuosta niin hirveästi ole näin graafisen alan ammattilaisena, mutta ammoin käytin kyllä kirurginveistä kun painopintaa väännettiin filmeillä ja ulanokalvoilla.
Alan tehdä kauneusleikkauksia rikkaalle jengille, siis sille jonka mielestä ihmisten pitäisi vaurastuttaa heitä yhä huonommin suhteellisin palkoin, pitemmin päivin, surkeammin eduin tai ilmaiseksi.
Kyllä siinä saattaa lopputulosta tarkastelevan ökyilijän NAAMA VENÄHTÄÄ, kun työtön MENI TÖIHIN.