Vaalea meikki

Hei! Onko kenelläkään tietoa miten kasvot saisi pysymään hyvin vaaleina, jopa sairaalloisen kalpeina? Käytän vaaleinta meikkivoidepuuteria mutta se tahtoo karata naamasta:(
2260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

valkoinen puuteri ehkä esim grimasilla on.
vaalea meikkivoide on myös grimaasilla itse pidän nappimaisesta. siihen päälle valkoista puuteria ja menoks.
itse käytän lumenen vaniliamarenki väristä meikkivoidetta ja siihen päälle valkoista puuteria.

Äänestä
  • en kyl laittas grimasin valkosta nappimeikkiä.. Aivan kuin laittas kenkäplankkia naamaan..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiinailmiöt kirjoitti:

Hei! Onko kenelläkään tietoa miten kasvot saisi pysymään hyvin vaaleina, jopa sairaalloisen kalpeina? Käytän vaaleinta meikkivoidepuuteria mutta se tahtoo karata naamasta:(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu