VW Transhotel 1.6 TD vm 87-92

Moi. Olen harkitsemassa tuon tyyppisen auton ostoa. Hinnat pyörivät 6000-7000e kieppeissä ja kilometrejä niissä on 150-200tkm. Olen ostamassa ekaa autoani ja en halua vielä sijoittaa harrastukseen paljon rahaa.

1.Kokemuksianne kyseisestä autosta? Luotettavuus?

2. Suositteletteko aloittelevalle karavaanarille?

T: Tuleva Karavaanari
3944
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Katsohan mitä pyytävät nettiautossa ja keltaisessa. 1992 pyörii vielä markkahintaisessa uutuuspaketissaan 16000 = 99900 markkaa. Maksoi uutena perusmalli 89000 mk! Ne ovat aian huuluja pyynnissään. Mutta jos 6000 niin hometta, hometta, kosteutta ja kone menossa kannesta.
Läpiruostuneen pakosarjan ja putken hinta on muuten 400 eero ja alle heittohinta.

Äänestä

Moottori ja voimansiirto on kyllä aikasten paskoja tommosissa volkkareissa. Saat melkein varmuudella varautua kansi, turbo ja kytkinremppaan jos noita ei ole ihan äskön laitettu. Pakosarjan tiivisteet on kulutus tavaraa. Vaihelaatikot paukkuu, alitehonen moottori ja helevetin kalliit varaosat. Muuten ihan jees.

Äänestä

Itse kyllä pysyisin erossa kaikesta tuollaisista. Kannattais budjetti korottaa rajusti miel. 30000e jottei tarvis heti pettyä. Tai sitten suosiolla vaunuilun puolelle edellyttäen että vetoauto jo on. Silloin saat enemmän tilaa jo tuolla budjetilla ja matkavauhti on kuitenkin sama.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuleva karavaanari? kirjoitti:

Moi. Olen harkitsemassa tuon tyyppisen auton ostoa. Hinnat pyörivät 6000-7000e kieppeissä ja kilometrejä niissä on 150-200tkm. Olen ostamassa ekaa autoani ja en halua vielä sijoittaa harrastukseen paljon rahaa.

1.Kokemuksianne kyseisestä autosta? Luotettavuus?

2. Suositteletteko aloittelevalle karavaanarille?

T: Tuleva Karavaanari

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu