stepperi ja kalorit

Olisiko kukaan halukas kertomaan, minkä verran stepperissä kuluu suurinpiirtein kaloreita esim. 15 min?
2429
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pisteinä se on muistaakseni 2/15 min stepperiä.

Äänestä

Ei ole mitään fakta tietoa tämä, mut mitä nyt kuntosalilla tullut seurattua stepperin näyttöruutua, niin enemmän siinä kuluu kaloreita, kun esim. kuntopyörällä ajettaessa. Riippuu varmaan jonkin verran askeltiheydestä ja voimakkuudesta. Sanoisin, että keskimäärin 10min kuluttaa n.50-70 kcal.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä kirjoitti:

Olisiko kukaan halukas kertomaan, minkä verran stepperissä kuluu suurinpiirtein kaloreita esim. 15 min?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu