Miehet on miehiä

No onhan se selvä asia, että miehet on miehiä eikä asialle mitään voi. Kun asia on näinkin pieni, mutta todella ärsyttävä, niin kerronpa tässä jos sillä helpottaisi, enkä erehtyisi kenellekään omalla naamallani avautumaan. Katselin eräissä juhlissa ottamiani kuvia ja yhdessä mieheni tuijotttaa suoraan ex-akkansa kaula-aukosta sisään. Hieno otos. Mitähän mahtoi mielessä liikkua, sitä en edes tahdo tietää. Pieni, mutta helvetin ärsyttävä juttu.
5603
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ja toisaalta, miksi ihmeessä pitää olla samoissa juhlissa exien kanssa?

Itse en menisi mihinkään juhlaan, jossa joku exäni olis paikalla.

Äänestä

Ei miehen mielessä juuri mikään silloin liiku. Kyse on refleksistä joka kestää noin 0,5-2,0 sekuntia ennen kuin muu aivotoiminta normalisoituu... Tietty jos tuijottaa pitempään niin sitten mielessä liikkuu.. noh... mikäpä muukaan.

Ja oleellisin kohta tuosssa on se kaula-aukko, ei exä.

Äänestä

Tiedän ihan kokemuksesta, että mies tsekkaa automaattisesti naisen perseen ja tissit. Välillä suorastaan harmittaa, kun oma katse kääntyy vaistomaisesti. Näin käy etenkin kun naisella on TODELLA avonainen kaula-aukko. Luuletko että naiset pukeutuu avokauluksisiin paitoihin ihan huvikseen? Paskan marjat. Kyllä nainen tietää että mies tsekkaa ne rinnat. Ei siinä sen vakavampaa ole. Eri juttu sitten jos tosiaan mies tuijottelee sinne kaula-aukkoon koko illan. Se ei enää ole mikään refleksi.

Yleisesti ottaen ei noin pienistä kannata ottaa nokkiinsa. Ei naiset yhtään parempia. Tuossa viikonloppuna katselin naiseni kanssa yhtä keikka-dvd:tä, ja useampaankin kertaan saan kuulla kommentteja miten hyvä perse laulajalla on (mies). Itse en tietenkään asiaan kiinnittänyt mitään huomiota, mutta naiseni kyllä katsoo näemmä hyvinkin tarkkaan miehen vartaloa. Mitäpä tuo mua haittaisi? Mä katson videolta esim. Beyoncen tissejä, naiseni katsoo jonkun äijän persettä. Aika lailla sama asia. Kiinnostaako? Ei. Kaikista kamalinta olisi, jos jostain noin pienestä täytyisi oikeasti alkaa puolin tai toisin suuttumaan. Ihmiset on luotu biologisesti tsekkaamaan kumppaninsa ominaisuuksia, en ymmärrä miksi asiasta täytyy tehdä iso numero. Niin ja miksi ylipäätään olitte samoissa juhlissa miehesi exän kanssa?

Äänestä
  • pienessä kylässä on ollut pienet piirit, ja nämä eksät ovat miehen kavereillekin tuttuja. Eksiä oli itse asiassa paikalla useami kuin vain yksi, molemmat juhlakalun hyviä ystäviä. Ei niistä sinänsä mitään haittaa ollut, koska tiesivät paikkansa eivätkä ole ihan tuoreita tapauksia. Olin yllättynyt miten kivuttomasti juhlista selvittiin.

    Juuri sitähän tuossa kirjoittelin, että miehet on miehiä ja tissejä katsellaan, mutta toi näyttää siinä kuvassa melko härskiltä. Ehkä se oli vaan se sekunti, toivottavasti. Asia unohtuu kyllä.

    Äänestä

Seuraavissa juhlissa pyydät ystäväsi ikuistamaan, kuinka vilkuilet jonkun komistuksen varustusta!! Sitten huolimattomasti jätät kuvan äijäs näkyville.. Jos äijä puhuu asiasta jotain nii sano et kyl tolla näytti isompi olevan kuin sulla!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ja silti ärsyttää kirjoitti:

No onhan se selvä asia, että miehet on miehiä eikä asialle mitään voi. Kun asia on näinkin pieni, mutta todella ärsyttävä, niin kerronpa tässä jos sillä helpottaisi, enkä erehtyisi kenellekään omalla naamallani avautumaan. Katselin eräissä juhlissa ottamiani kuvia ja yhdessä mieheni tuijotttaa suoraan ex-akkansa kaula-aukosta sisään. Hieno otos. Mitähän mahtoi mielessä liikkua, sitä en edes tahdo tietää. Pieni, mutta helvetin ärsyttävä juttu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu