onko Judas Priest tai Halfordilta

Nimetön

tulossa uutta materiaalia. itse toivon Halforita soolo levyä. sen verran kovia on Halfordin soolot kuin viimeisin Judas Priets levy.

4

405

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • halli itte

      käys kattomassa rob halfordin kotisivuilta. Niiden levyjä ei juuri suomen kaupasta saa. Itsellä on kaksi uusin kokoelma ja Crusible.Toivottavasti näkee bändin livenä myös suomessa. Judas Priestin keikalla olin viimex Tampereella.

      • ???

        Ei saa Suomesta? Itse olen ostanut niitä niinkin eksoottisista ja harvinaisiin levyihin erikoistuneista paikoista kuin Prisma ja Anttila.


      • ??? kirjoitti:

        Ei saa Suomesta? Itse olen ostanut niitä niinkin eksoottisista ja harvinaisiin levyihin erikoistuneista paikoista kuin Prisma ja Anttila.

        RIP Anttila. Siellä tuli joskus itsekin asioitua. Kävin katselemassa sieltä mm. neulelankoja.


    • Ilpo Mäki

      Priestin "pojat" hioo parhaillaan teemalevyä aiheesta Nostradamus. Saattaapi olla peräti tupla.

      Mielestäni Priest pudotti tasoaan Ripperin lähdön/potkujen jälkeen. Ei se lauluista kiinni ole mutta jotenkin tuntuvat väsähtäneen. Jos vertaa esim. Lontoo live DVD:tä ja tätä uusinta Japanin maan taltiointia, niin kyllä siinä eroa on soitto tatsissa. Atakkia ja jämptiyttä puuttuu nykyään. Muutenkin se olisi ollut kaikkien kannalta parempi pitää Ripper Priestissä ja Metal God ihan ittekseen vaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe