Häpesin taas !

tänään Hannan ja Suomen puolesta tuota tiedotustilaisuutta. Saapa nähdä mitä hävettävää vielä lopppuviikko tuo tullessaan.
3383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä mua hävettää enemmän sellasten osallistujien puolesta jotka eivät osaa edes laulaa englanniksi, jokatoinen näissä kisoissa ja suurinosa ei osaa edes tervehtiä kuin omalla kielellään, nähtiinhän se kun niitä alkoi lappamaan tänne. Sekin hävettää kun haukkuvat meidän ilmastoo, kenellä menee ääni, kuka ei saa nukuttua kun on niin kylmä jne jne, toiset eksyvät alle vuorokaudessa stadin kokoisessa keskustassa.. Häpee yksinäs, mua hävettää sun puolestas ihan helvetisti, kuset omaan viuluus..

Äänestä
  • Sehän on vaan etu jos on sen verran selkärankaa, että laulaa omalla äidinkielellään. Luulen ettei se euroviisuissa ainakaan kielitaidottomuudesta johdu... tai toisaalta tämänpäiväisen jälkeen en olis siitä varma. Sehän oli ennen ihan sääntönä, ettei saanut kuin äidinkielellä esittää kappaleensa.Surkeehan on se joka ei näiden muiden maiden kieltä osaa, sillä eikös jokainen (melkein) englanniksi osaa aukoa päätään.

    Äänestä

Tiedotustilaisuus meni kyllä ihan poskelleen. Miten voikaan Hanna tuolla tavalla käyttäytyä...sekaisin tästä kaikesta....huh huh! No onneksi hänen biisinsä on kohtalaisen hyvä. Jännittää vaan, mikä se finaalin yllätys on. Kunhan ei mikään yliampuva!!!!! Aaaaapuuuu...va.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hävennyt kirjoitti:

tänään Hannan ja Suomen puolesta tuota tiedotustilaisuutta. Saapa nähdä mitä hävettävää vielä lopppuviikko tuo tullessaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu