Useita kuukausia ollut aikaa prepata Hannan englannin kielentaitoa ja esiintymistä, mitä on tehty??? Sormi suussa odotettu kisoja. Ei voi uskoa tätä räpellystä.
Miksi Hannaa
ei prepattu
5409
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tuohan on tehnyt artistin töitä jo pari vuotta, pitäis tuossa vaiheessa koulutusta jo jotain osatakin, vai mitä?
No ei välttämättä ainakaan kunnolla englantia, Hanna on entinen trukkikuski ja tuskin kouluja sen kummenmmin käynyt, siksi englantia olisi pitänyt opettaa Hannalle pikakurssilla, luulen että esiintyminen pressin edessä on niin hakusessa Hannalla juuri siksi, että ei ymmärrä kysymyksiä eikä osaa vastata. Hanna ei ole kansainvälinen artisti vaan suomalainen idols voittaja, joten siinä ero
aikuisen ihmisen täytyy itse tietää oma kielitaitonsa ja hakeutua kurseille jos on tarvetta, se olisi amattimaista valmistautumista työtehtäväänsä.
Hanna se odottaa että joku kyllä huolehtii ja minä olen vaan tässä "tähtenä".
Varmasti olisi YlE järkännyt kurssia Hanalle siinä missä juontajillekin.
Ei vaan taida opiskelu olla Hannan heiniä....ja onhan siitä niin vaivaa....kivempi vaan olla stara ja vähän lauleskella ja hengailla...juujuu
nyt keskustelee ja jakaa viisaita neuvojaan, ihan todellisella ruohonjuuritasolla...
Koska Hanna Pakarinen laulaa vain ja ainoastaan englanniksi, kenenkään pieneen mieleenkään ei juolahtanut, ettei hän oikein osaa puhua kieltä eikä ymmärrä, jos lauseissa on jotain vähänkin monimutkaisempaa. Kyllähän joku joskus on huomauttanut, että neidin ääntäminen on vähän sitä sun tätä, mutta siihen se sitten on jäänytkin.