Suomi kuvaa ei voi parantaa

Suomella tulee aina olemaan kylmän kaukaisen ja kommunistisen maan maine ulkomailla

Suomi sijaitsee kaukana pohjoisessa Venäjän rajalla ja kaikki ajattelevat ulkomailla ettei tuolla voi elää ihmisarvoista elämää
10776
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

hahhah, nauran tuollaisille vainoharhailijoille

Äänestä

vedähän vaan nippuside kaulaas jos on noin vaikee olla olemassa

Äänestä

ulkomailla, että Suomi on jonkinlainen Itä-Saksa. Ihan kauheeta, kyllä hävettää tää sää, joka on ihan sosialistinen ja harmaa. Pitäs lailla kieltää ainakin valkoisten tennissukkien käyttäminen miehiltä, jos sellaisia jossain vielä on. Ja naisilla on tietysti ne pohjepituiset sukat ja paksut pohkeet. Jotain pitäis tehä, muutenhan ne taas luulee meistä ulkomailla vaikka mitä.

Äänestä

vedähän aloittaja säkki päähäs niin Suomikin näyttää sata kertaa kauniimmalta

Äänestä

Ei näin pohjoisessa halua kukaan asua kuin pakosta ja ei kukaan halua asua Venäjän rajanaapurina

Ruotsalaisetkin iloitsee siitä että heillä on Suomi puskurina Venäjää vastaan

Suomi saa ottaa sodan tullen puskurina vastaan idän iskut ja Ruotsi säästyy tuhoilta

Äänestä
  • muutahan sinäkin saatana vittuun siitä narisemasta

    Äänestä

  • jo Helsinki ...Pietarin esikaupunki puskurina...
    ottaisivat pois..

    Äänestä

eläpäs viitti tollasella mädänneellä sonnalla tukkia tätä palstaa

Äänestä

no aatteleppa kaikkia sodissa olevia ja nälkäisiä ja tautisia, helvettiäkö niitä suomi kiinnostaa, tai mikään muukaan maa. Maailmassa lienee vähän muutakin tekemistä ku miettiä että mitähän nyt tuostakin maasta ajattelisi

Äänestä

Miten niin kylmän, ilmastohan lämpenee koko ajan? Voihan tämä jostain nähden olla kaukana, vaikka uusiseelantilaisten mielestä. Täällä on yhtä paljon kommunismia ku Kiinassa ihmisoikeuksia

Aika moni muukin maa sijaitsee Venäjän rajalla ja lienee tympeämpiäkin paikkoja asua, esim.Turkmenistan, Irak, Afganistan, P-Korea, Somalia. Joka maalla on ennakkoluuloja jokaisesta maasta, ja muuten, väitteesi ovat aika vitulleen menneitä;)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


valitan kirjoitti:

Suomella tulee aina olemaan kylmän kaukaisen ja kommunistisen maan maine ulkomailla

Suomi sijaitsee kaukana pohjoisessa Venäjän rajalla ja kaikki ajattelevat ulkomailla ettei tuolla voi elää ihmisarvoista elämää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu