lumon

?????

millaiset palkat asennus urakka töissä? Millainen työnantaja muutenkin??

9

6902

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jaaa...

      palkat ei päätä huimaa... lasituksissa ei ihmeellisiin ansioihin pääse. kaide hommissa urakat vähän parempia... itse en toista kertaa menisi...

      • suunnilleen

        tunti/kk palkka???


    • johtajaxxx

      palkat ainakin lumon oy tehtaalla työskentelevien on tosi huonot, jopa surkeat. urakalla joutuu tekemään töitä tuntipalkalla. työnantajana kohtalainen mutta työnjohdolla ja ylemmällä työnjohdolla ei ole minkäänlaista käsitystä miten tuotteet tehdään ja näin olleessa on asiat ovat työntekijöillä huonot.

      • jeesus tulee

        Ja ei liene mikään salaisuus että valtaosa yrityksen henkilökunnasta on uskovaisia. Paheita ei siis hyväksytä.


      • entinen lumoni

        lumon oy:ssä on todellakin todella surkeat palkat
        palkat ei nouse kun heimolaisilla normi kaverit saa
        painaa peräsuoli pitkänä jos meinaa saada jotain.
        työnjohto on täysin surkeeta sakkia.raision paikassa
        työnjohtajalla on noussu tittelistään kusipäähän
        on niin naurettava kaveri kun yrittää tärkeillä
        et sääliks kävi mutta onnea vaan niille jotka lumonille töihin menee


      • nauretttavaa sakkia
        entinen lumoni kirjoitti:

        lumon oy:ssä on todellakin todella surkeat palkat
        palkat ei nouse kun heimolaisilla normi kaverit saa
        painaa peräsuoli pitkänä jos meinaa saada jotain.
        työnjohto on täysin surkeeta sakkia.raision paikassa
        työnjohtajalla on noussu tittelistään kusipäähän
        on niin naurettava kaveri kun yrittää tärkeillä
        et sääliks kävi mutta onnea vaan niille jotka lumonille töihin menee

        En todellakaan suosittele. Itse kokeilin ja perseilin itseni ulos 4kk koeajan jälkeen kun en tehnyt tarpeeksi tulosta.

        Naurettavia sääntöjä heillä ja palkka aivan naurettava. Muutenkin uskovaisuus pitäisi visusti pitää erillään töistä mutta nämä hihhulit eivät sitä tunnu osaavan / tajuavan.

        Satuihin saa aina uskoo mut rajansa kaikel, terveisiä hesast hihhulit.


      • heijaaa
        nauretttavaa sakkia kirjoitti:

        En todellakaan suosittele. Itse kokeilin ja perseilin itseni ulos 4kk koeajan jälkeen kun en tehnyt tarpeeksi tulosta.

        Naurettavia sääntöjä heillä ja palkka aivan naurettava. Muutenkin uskovaisuus pitäisi visusti pitää erillään töistä mutta nämä hihhulit eivät sitä tunnu osaavan / tajuavan.

        Satuihin saa aina uskoo mut rajansa kaikel, terveisiä hesast hihhulit.

        Eiks työpaikalle tulla tekemään töitä eikä jeesustelemaan. Siis mitä hihhuleita siellä hilluu??? Kuka sellaista jaksaa. Onko oikein, että työntekijöitä syrijitään jos kuuluu eri uskontakuntaa. Rasittavaa toimintaa. Pyytäkkä palkankorotusta. Eiks tossa firmassa yritetä maksaa tosi huonoa palkkaa. Se saa parempaa saa se joka osaa pyytää.


    • Anonyymi

      Vaikka kysyt asennushommista niin vastaan silti: olin about v.2008-2012 nuorena miehen Lumonilla tehtaalla töissä KASAAMASSA sekä parvekkeita että laseja (ym. siinä sivussa). Mainettaan parempi paikka mielestäni ja ehkä elämäni parhaimmat työkaverit. Minut palkattiin vakituiseksi muutaman varamiespalvelu -kuukauden jälkeen.

      Palkka ei ollut päätähuimaava ja etenenemis-mahdollisuudet totesin melko huonoiksi. En kokenut, että uskonnot olisivat asiaan vaikuttaneet, vaan ihan normaaliin tapaan esim. esimies asemasta vaikeampi nousta jos ei ole koulutusta (ja jos ei sattumalta pääse tuuraamaan jotain koulutettua ja sitä kautta saa parempaan positioon kokemusta).

      Lähdin opiskelemaan. En ole katunut. Menkää Lumonille pariksi vuodeksi keräämään talteen rahaa ja kokemusta jos siltä tuntuu (voitte samalla miettiä mikä oikeasti kiinnostaa). Lähtekää sitten opiskelemaan, perustakaa firma tai kiertäkää maailmaa jos yhtään kiinnostaa.

    • Anonyymi

      ...Jatkan vielä, että mielummin yrittäisin rohkeasti etsiä jonkun oppisopimus työn josta saisi koko elämän kestävän "takuu ammatin". Eli esim. nuohoojaksi pariksi vuodeksi ja jos ei nappaa niin lähtee opiskelemaan muuta. Nuohoojan hommia voisi sitten tehdä aina sivutyönä jos tarvii rahaa (esim. opiskellessa)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      275
      2470
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      300
      1324
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      1221
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1221
    5. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      58
      1165
    6. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      81
      1106
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      44
      982
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      907
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      22
      870
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      777
    Aihe