Vaatimustaso..

Niin sinkku kun olen ja oma profiili on jossa etsin kumppania tositarkoituksella, mutta vuoden verran profiilini on ollut eikä kukaan ole kiinnostunut, sivulla kävijöitä on ollut mutta siihen se sitten on jäänytkin, no ajattelin että voinhan minä itsekkin katsoa muiden ilmoituksia jos sieltä joku mielenkiintoinen löytyisi jolle kirjottaisi, mutta ongelmaksi tulee vaatimustaso, itse haen sellaista tavallista kotona viihtyvää naapurintyttöä eikä minulla näinollen sen kummempia vaatimuksia ole, no muutama profiili olisi ollut mielenkiintoinen mutta vaatimuksena molemmissa oli jotain tällaista eli oli pituus vähintään 188, vuositulot piti olla vähintään 30 tuhatta, hyvin koulutettu, akateeminen, jne jne.. Että tämmöstä. pituuteni ei riitä alkuunkaan, samoin vuosituloni ja niinikään koulutus ei vastaa vaatimuksia. Että tämmösiä näyttää olevan kriteerit nykyaikana kumppanin etsinnässä joten paras vain olla vastaamatta kellekkään, näin se vaan on.

6

819

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Brutus

      Hmm noh valitettavasti tilanne on se että suurin osa työtöistä/naisista on pyntännyt ja treenannut itsensä niin "tasokkaaksi" että suurin osa mieihistä ei heille kelpaa. Ja he ovat mielummin vaikka ilman miestä kuin luopuvat siitä elämän asenteestaan jossa ainoa päämäärä on löytää pari itselleen. Niin he jäävätkin mielummin ilman kun nöyrtyvät tai ottavat jonkun ei kriteerien mukaisen.

      Tästä syystä ja miesten isommasta lukumäärästä osa pojista/miehistä ei saa koskaan kumppania.

      Ehkä se on sitten niin, että naiset on täydellisen tyytyväisiä tilaan. Ehkä he eivät sitten tarvitsekkaan sitä miestä.

      Tämä tulee varsinkin mieleen kun lukee niitä läheisyyden kaipuuta läpi paistavia "Siis minähän en tarvitse ketään. Olen onnellinen yksin pla pla..." tilityksiä sinkkunaisilta, tällä palstalla.

      Ja melkeen sama homma pätee näihin "miehet on siis sikoja, oon niinku deitaillu ainakin 5 miestä ja kaikki ne oli sellasia töyhtötukkasia bodattuja, ekonomeja, joilla oli joku uus mersu/bmw/audi, ja jotka tapasin kaikki jossain pk-seudun korkee tasosessa yökerhossa. Ne lupas vaan niinku kaikkee et jättää kaikki ne muut seitsemän naista ja et ostaa mulle oman palatsin rivieeralt, mut sit ne vaan paniki mua pari kertaa ja katos. Tämä merkitsee sitä että kaikki miehet on sikoja.

      Miten en voi niinku saada hyvää miestä koska kaikki vaan sanoo mulle et oon tosi kaunis ja sit viel omaan tän koulutuksen, tän tulotason ja nää kaikki muut statukset, mitä auttaa siihen et saa sellasen miesmallin näkösen miljardöörin"

      Tai sitten näitä että "Miks mun ilmotuksiin vastaa jotkut miehet jotka on alle 240cm ja tiennaa alle 1 000 000 E vuodes. Ku ihan selvästi laitoin tohon mitä halusin"


      ....semmonen tunne että tämä koko deittailu juttu ja muutenkin parien etsintä ihmisten keskuudessa, on vaan kieroutunut vuosi vuodelta. Ehkä on vaan parempi koittaa purra hammasta ja keskittyä johonkin muuhun jos pystyy tai sitten vaan antaa periksi sille mitä itse on, ja muuttaa elämänsä erinäisten statusten hankkimiseksi ja ulkonäkönsä kohottamiseen. Eipä kauheesti ole valinnan varaa.

      • pilluakin saanut

        itse olen ainakin kovin suosittu naisten keskuudessa. Salilla en ole koskaan käynyt mutta kun on hyvännäköinen ja mukava niin se riittää!


      • sairas...

        onneksi venäjän ja ukrainan tytöt ovat tulossa korjaamaan vikaantunutta tilaa... :)


      • Mary is my homegirl...not!

        Kannattaisko itse alentaa sitä vaatimustasoo, jos ei naista löydy? Miksi niiden naisten pitäisi alentaa, mutta te ette voi? Olen edelleenkin itse sitä mieltä, että miehet yrittävät pokata niitä naisia, jotka ovat ulkokuoreltaan todella hyvän näköisiä, ja ihmekkös tuo, etteivät ne naiset ole jostain tavallisista tallaajista kiinnostuneita.


      • brutus
        Mary is my homegirl...not! kirjoitti:

        Kannattaisko itse alentaa sitä vaatimustasoo, jos ei naista löydy? Miksi niiden naisten pitäisi alentaa, mutta te ette voi? Olen edelleenkin itse sitä mieltä, että miehet yrittävät pokata niitä naisia, jotka ovat ulkokuoreltaan todella hyvän näköisiä, ja ihmekkös tuo, etteivät ne naiset ole jostain tavallisista tallaajista kiinnostuneita.

        Mulla on taas se tunne että juttu menee toisin päin.


      • Mary is my homegirl...not!
        brutus kirjoitti:

        Mulla on taas se tunne että juttu menee toisin päin.

        Kyllähän se on nähty esimerkiksi baarissa, että ketä ne miehet siellä iskee. Olen itse nainen, ja tiedän tasantarkkaan, moniko mies on yrittänyt iskeä minua vaikka vuoden sisällä ja tiedän keitä todella hyvän näköisiä ystäviäni lähestytään joka kerta, kun menemme baariin. Tai vaikka kadulla tahi koulussa.

        Että älä selitä, että miehillä ei olisi itsellään kovia vaatimustasoja naisten suhteen. Miehillä ne lisäksi ovat aina ulkonäköön liittyviä, painoaan ja tyyliään nyt voi muuttaa, mutta pärstäkerroin nyt on se mikä on, jos ei Rolfiin aio turvautua. Jos naisten yksi vaatimus on hyvä palkka, niin jokainenhan voi lukea itsensä hyvä palkkaiseen ammattiin. Paljon kivuttomampaa, kuin mitä naaman leikkaus tai tissien suurennus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      73
      8094
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      90
      5737
    3. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      44
      3882
    4. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      91
      3642
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      41
      3300
    6. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      55
      3262
    7. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      111
      2975
    8. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      21
      2960
    9. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      46
      2839
    10. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      97
      2833
    Aihe