herkuttelu on ihanaa.mulle on todella hankalaa olla syömättä herkkuja.paino nousee aika nopeeta vauhtia , vielä oon kuitenkin normaalipainoinen painoindeksin mukaan.mahani on kuin iso omena, vaikka joka puoleltahan sitä pyöristyy.mikähän mahtaisi katkaista tään herkuttelun? muuten syön vähärasvaista ruokaa.tuntuu niin vaikealta olla vaan syömättä, vaikka se onkin niin yksinkertaista.kaipaisin vinkkejä!
hankalaa
omena
3416
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
SAIRASTA!!!
siis mulla on aika hassu keino, mut mulla se autto oleen ajattelematta ruokaa...
eli kannattaa alkaa lukemaan jotain kirjoja jotka on nii jänniä ja hyviä et ei malta lopettaa lukemista ja hups, sitte onki jo kulunu paljo aikaa ilma et ruoka on käyny mielessäkään.
mä oon laihtunu 10 kiloa about vuodessa. mä löysin älyttömän hyvän fantasiakirja-sarjan ja niitä mä sitte luin koulun jälkeen joskus jopa 4 tuntia putkeen... sitte ei enää viittinykkään syödä ku ruoka-aika vilahti huomaamatta ohi...ei tullu syötyä enää iltasin ku nenä pysy kiinni kirjassa :)
mul on kans sama juttu,muute syön vähärasvasta ruokaa,mut ku suklaa ja kaikki karkki on vaan niin ihanaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!muute en varmaa ees hirveesti laihuttais,mut ku kaikki vaatteet tehää nykyään vaan pitkille ja laihoille. siis normaalille ihmiselle on tosi vaikee löytää hyvii housui!!nuoret sairastuu just siks anoreksiaan,ku kokoo 36 oleva typykkä mahtuu just ja just kokoo 42 oleviin housuihin!!nää koot menee iha päin persettä!