Me haluttais koko perhe ostaa anopille jotain kivaa äitienpäiväksi. Yleensä on viety äitienpäiväruusu. Ja niitä ruusuja tuo kaikki muutkin sisarukset perheineen. Vaihteeksi meidän perheeltä jotain muuta, eli mitä ostaa anopille, jolla on kaikkea ja omien sanojensa mukaan ei tarvitse mitään. Rahaa on alle 50 euroa käytettävissä? Vastatkaa rakkaat mummukat, mikä teitä eniten ilahduttais äitienpäivänä?
Mitä anopille
äitienpäivälahjaksi
7729
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jos saa toivomuksen esittää, niin riittä pelkkä kortti, missä luvataan auttaa tarvittaessa uuden teknologian kanssa!
Vain sitä tarvitsen, kaikkea muuta minulla on. Ja kaikissa muissa vaikeuksissani saan kyllä apua ystäviltäni.
jos tuntuu siltä ettei kehtaa tulla tyhjin käsin niin esim. lahjakortti jalkahoitoon olisi tervetullut. Semmoista hemmottelua ei ehkä tule muuten itselleen suotua.
mitä haluaisin saada, on tavata lapsenlapseni ja saada myös miniältä edes pieni hymy. Poikani hoitaa halauspuolen ja tietää toiveeni kuten aina, ei lahjoja vaan lämmintä tunnelmaa.
Käymme tiimarissa hakemassa korttitarpeita. Mietitään nyt, mitä kukin voisi luvata: tietsikan käytön opastaminen,haravointi,nurmikon ajo, kaupassa käynti, mattojen puistelu ja mahdollisesti matot mattorantaan (mummo mukaan ehdottomasti) jne. ja jalkahoito tai hartioiden hierominen, osattaisko tehdä itse, vapaaehtoisia löytyy runsaasti. Itse tekeminen kuulostaa kivalta, koulujen kesäloma tulossa, joten aikaa on paapoa!
Reilusti vaan sellainen selkeä puhelinnumero ja myöskin kelloaika, milloin voi soittaa ja tavoittaa parhaiten, kun tietsikan tai videoiden säädössä ja käytössä ilmenee on ongelmaa.
Sellaista minä toivoisin.
Hei, kastoin kaikkien lasten kädet sormiväreihin ja teimme käden jäljet paperille. Lapset myös maalasivat "taulut".
Itse askartelin vielä valokuva-albumin,johon laitoimme jokaisesta lapsesta kuvan ja kädenjäljen.
Sopii lompakolle ja on varmasti tehty rakkaudella ja lahjan saajaa ajatellen :)
toi kädenjäljet, varmasti ilahduttaa anoppia