Näis taas unta sinusta. Jo kahtena yönä olen uneksinut, halasimme ja keskustelimme. Kuinka turvallinen olo oli kainalossasi. Tiedän etten sinua saa, koska olet tahollasi naimisissa. Joudun kuitenkin maanantaina katsomaan taas silmiisi ja uppoan niihin. Ikävä tehdä töitä tiiviisti yhdessä kun tietää ettei meillä ole yhteistä tulevaisuutta.
unta sinusta
kipuna (N)
61747
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
näin itsekin unta sinusta toissayönä?
unta sinusta???. Pidit käsiäsi takaapäin olkapäilläni, aah. Bailasimme jossain ja ilta oli hämärä:)
"Tiedän etten sinua saa, koska olet tahollasi naimisissa."
Mitenniin tiedät?
Entäpä jos hän on naimisissa koska luuli sen olevan oikein, on kuitenkin tahollaan pettynyt ja valmis vaihtamaan hyvästä syystä.
Entäpä jos sinä oletkin hänelle parasta?
Silloin te molemmat menetätte jotain hyvää.
Ajattele sitä.
Tiedänpä vaan. Oma järki estää sekaantumasta ukkomieheen enkä koskaan suoraan ns. iske kynsiäni sellaiseen saatikka että suoraan hänelle kertoisin tunteistani, työ loppuisi pikaisesti. Uneksia voin en muuta.
Haaveilen nyt aikani ja odotan sitä vapaata riistaa näkyville.
... vaan työtoveruus ja säpinä työpaikalla. Jos työkaverisi ei ole sinulle kovin tärkeä, anti palaa!
Vaan jos on tärkeä ihminen, ja naimisissa, säilytä ystävyys, työtoveruus, säpinä arjessa ja työssä sekä parhaassa tapauksessa loppuiän kestävä ystävyys.
Tiedän, että kuulostaa tylsältä, mutta usko pois!
Ikävä kyllä loppuu työt jos teen virheen. Sattuu olemaan pomo joka minut palkkasi. Jatkan mieluimmin siis unelmointia ja yritän hiljalleen unohtaa....vapaita odotellen