Koittakaahan muistaa roolinne siellä selostuskopissa.Illan pääesiintyjiä ovat maiden artistit, seuraavaksi seurattavia ovat illan "isäntä ja emäntä" eli Mikko ja Jaana. Vasta kolmansina olette te, kommentaattorit. Väliin voidaan tietenkin laittaa muut artistit jotka esiintyvät siellä. Muistuttaisin siitä, että se ei ole todellakaan teidän show, emmekä halua kuunnella turhaan lepertelyänne, varsinkaan puhuttuna juontajien päälle.
Ellenille ja Heikille mustutukseksi
haluun nauttia
6494
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eikä artistien haukkumisia.
Osui ja upposi! :D
Lisää vain kieli poskella jutustelua, ömmömmömmööö! :D
jos et halua kommentaattoreita kuunnella. Paina sitä audio-näppäintä kaukosäätimestä.
Kommentaattorit ovat suuri osa euroviisuja. Vaikka on se kyllä epäreilua, kun Heikki joutuu olemaan siellä kopissa niin, ettei häntä kukaan näe, ja sitten joku helevetin (sori kiroilu) Leppilampi meneekin juontamaan! Mutta onkos Ellen siellä selostamassa? En edes tiennyt!
Täytyy löytää nappula, mistä saa kommentaattoreiden äänet pois. Semifinaalissa meni esimerkiksi alun hienosta lumikuningatar-esityksestä tunnelma kun päälle hölötettiin turhia. Ärsytti myös ikärasismi. Eikö yli 40 v nainen enää saisi osallistua viisuihin (Norja)? Ärsyttäviä mielipiteitä todella.
Ei mun käsittääkseni kommentaattorin tehtävä oo laukoa omia mielipiteitään joka väliin. En oikeen tajua miksi YLE pitää Heikkiä noissa hommissa.