vuosi cipralexia, 2päivää upea olo

söin vuoden cipralexia. ekat kaksi päivää oli käsittämättömänupeaihanailoinenreipas olo mutta jostain syystä ei ollut enää toisen päivän jälkeen.
mistä johtuu?
3654
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mennä väärään kurkkuun..

Äänestä

Nyt oon tiputtamasssa koko paskaa pois.
Mulla on surua jne...
Söin ruokaakin, piti hakea EU-avitusta.
Ei mitkää tabut vie yhtään eteenpäin. Tuntuu, että päinvastoin.
Miksi?
Haluaisin vain elää. Olen jo yli nelkyt ja koko ajan pelkojen varjo on seurannut...
Alussa oli aikenmaailman sivuvaikutuksia, mutta eipä tiputtelu %mg per vko tunnu missään.
Paras hito vettää jurrit kerran kuussa.

Äänestä
  • päivää ja alkoi olla "kumma olo"! Ajattelin ihan samoin, että ei hitsi tästä mitään tule, jos kemikaaleilla pitää mielialaa "koholla"! Lopetin heti alkuunsa, samoin jonkun ihme-skitso-lääkkeen (mietona) ahdistukseen. Pelkoja on minullakin, terveydestäni ja pitkään jatkuneista kokeista jne. Mutta ei ne tableteilla poistu! Hyvä, oikein asennoituva kuuntelija olisi se paras, mutta lääkärit tyrkkäävät heti LÄÄKETTÄ!
    Kun vois kysyä: mitä oikeesti pelkäät? - Niin, mitähän me pelätään...?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


outo aine kirjoitti:

söin vuoden cipralexia. ekat kaksi päivää oli käsittämättömänupeaihanailoinenreipas olo mutta jostain syystä ei ollut enää toisen päivän jälkeen.
mistä johtuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu