Voittiko mielestäsi oikea maa viisut?

Elikkäs serbian, "rekkalesbo" meni ja voitti koko skaban keskinkertaisella laululla. Mitäs mieltä te olette, että voittiko oikea joukkue ja oliko koko ohjelma ylipäätänsä onnistunut?

Itse olisin toivonut että moldova tai venäjä olisi voittanut, hyvät biisit niil ja muijatkin oli tosi hyvän näkösiä! Hyvät kriteerit! =D
Ja kisat onnistui loppujen lopuksi tosi hyvin, että eipä niitä tanssi esityksiä tarvinnut hävetä ollenkaan ja muutenkin teknisesti tosi onnistunut. Juontaja pari oli minusta kuitenki aika kökkö, mutta onneksi ne ei kuiteskaan kauheesti ruvennu vetämään mitää legendaa. Tosin loppu päässä ne toisti vähä turhan usein samoja sanoja..

Mut iha hyvin meni ja saas nähä että hostaako serbia seuraavia viisuja..meinaa mikää rikas maa ole.

6

703

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dädi

      Taidat arvostella esiintyjiä enemmän ulkonäön kuin laulun perusteella. Moldovan ja Venäjän laulut oli todella perseestä. Serbian laulu oli kaunis ja ansaitsi voiton.

      • no on venäjän biisissäkin hyvät sanoitukset.=) Serbian biisi ei kuullostanut yhtään euroviisumaiselta biisiltä, ei tuntunut sopivan sinne yhtään. Hidas tempoinen ja tylsä biisi. No on sillä ihan hyvä ääni mut siinä sit onkin.

        Moldovan biisissä taas oli vähä rokittavampi ja vauhdikkaampi. ja sillä naisella oli tosi hyvät vaatetukset! =) Noh, totta ehkä, ulkonäköä mä kyllä katon aika paljon arvostellessani niitä esiintyjiä, ja päädyinkin äänestämään moldovaa, ja oli kyl se biisikin iha hyvä mun mielestä.=)

        Bulgariankin biisi oli kyl toisaalta aika jännä esitys, siitä pidin kanssa. Erosi mukavasti muista.=) aika exoottinen biisi oli. Loppujen lopuksia aika paljon iha hyviä biisejä oli tossa esiintymässä koko ohjelmassa, paljon parempa ku aikasempana vuonna.


    • m-pide

      Olen Serbiasta tasan samaa mieltä. Unkarin naisella oli hyvät pillit, mutta piisi vähän epätasainen ja epätasaisesti esitetty, mutta se ehkä olisi ollut silti paras kompromissi. Lisää harjoittelua niin se voi päätyä alalle.

    • Nimi Erkki -

      -
      Tämä oli tämä show ensivuonna toinen. Jos show ja juontajat eivät miellytä ei ollut pakko katsoa....mitäs katsoit

      • no mutta katsoin, ja enkä katunut, vaan kaikin puolin oli hyvä ohjelma kaikin puolin, mutta juontajista jäi aika huono maku, mutta ois ne huonomminkin voinut juontaa. Ne postikortit oli kyl aika tyhmiä(alkaa tulla mieleen kaikkee huonoa). Se lordin musa video tai mikä lie oli kyl iha sairaan siisti! enpä ole ennen niin hyvää videota nähnyt. Tosin muistutti vähän yhtä himin biisin videota, mutta tosin tehty sata kertaa paremmin.


    • Ei voittanu oikea maa eikä laulu.
      Huomautan silti että Suomi oli sijalla 2.
      -siis kun puhutaan länsi-euroopan maista.
      Kreikka tuli ykkoseksi, ja sekin on kuitenkin Balkanilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      142
      8015
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      32
      3170
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      390
      2267
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      284
      1790
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      152
      1661
    6. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      21
      1501
    7. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      15
      1282
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1249
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1166
    10. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      18
      1142
    Aihe