Voittiko mielestäsi oikea maa viisut?

Elikkäs serbian, "rekkalesbo" meni ja voitti koko skaban keskinkertaisella laululla. Mitäs mieltä te olette, että voittiko oikea joukkue ja oliko koko ohjelma ylipäätänsä onnistunut?

Itse olisin toivonut että moldova tai venäjä olisi voittanut, hyvät biisit niil ja muijatkin oli tosi hyvän näkösiä! Hyvät kriteerit! =D
Ja kisat onnistui loppujen lopuksi tosi hyvin, että eipä niitä tanssi esityksiä tarvinnut hävetä ollenkaan ja muutenkin teknisesti tosi onnistunut. Juontaja pari oli minusta kuitenki aika kökkö, mutta onneksi ne ei kuiteskaan kauheesti ruvennu vetämään mitää legendaa. Tosin loppu päässä ne toisti vähä turhan usein samoja sanoja..

Mut iha hyvin meni ja saas nähä että hostaako serbia seuraavia viisuja..meinaa mikää rikas maa ole.

6

733

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dädi

      Taidat arvostella esiintyjiä enemmän ulkonäön kuin laulun perusteella. Moldovan ja Venäjän laulut oli todella perseestä. Serbian laulu oli kaunis ja ansaitsi voiton.

      • no on venäjän biisissäkin hyvät sanoitukset.=) Serbian biisi ei kuullostanut yhtään euroviisumaiselta biisiltä, ei tuntunut sopivan sinne yhtään. Hidas tempoinen ja tylsä biisi. No on sillä ihan hyvä ääni mut siinä sit onkin.

        Moldovan biisissä taas oli vähä rokittavampi ja vauhdikkaampi. ja sillä naisella oli tosi hyvät vaatetukset! =) Noh, totta ehkä, ulkonäköä mä kyllä katon aika paljon arvostellessani niitä esiintyjiä, ja päädyinkin äänestämään moldovaa, ja oli kyl se biisikin iha hyvä mun mielestä.=)

        Bulgariankin biisi oli kyl toisaalta aika jännä esitys, siitä pidin kanssa. Erosi mukavasti muista.=) aika exoottinen biisi oli. Loppujen lopuksia aika paljon iha hyviä biisejä oli tossa esiintymässä koko ohjelmassa, paljon parempa ku aikasempana vuonna.


    • m-pide

      Olen Serbiasta tasan samaa mieltä. Unkarin naisella oli hyvät pillit, mutta piisi vähän epätasainen ja epätasaisesti esitetty, mutta se ehkä olisi ollut silti paras kompromissi. Lisää harjoittelua niin se voi päätyä alalle.

    • Nimi Erkki -

      -
      Tämä oli tämä show ensivuonna toinen. Jos show ja juontajat eivät miellytä ei ollut pakko katsoa....mitäs katsoit

      • no mutta katsoin, ja enkä katunut, vaan kaikin puolin oli hyvä ohjelma kaikin puolin, mutta juontajista jäi aika huono maku, mutta ois ne huonomminkin voinut juontaa. Ne postikortit oli kyl aika tyhmiä(alkaa tulla mieleen kaikkee huonoa). Se lordin musa video tai mikä lie oli kyl iha sairaan siisti! enpä ole ennen niin hyvää videota nähnyt. Tosin muistutti vähän yhtä himin biisin videota, mutta tosin tehty sata kertaa paremmin.


    • Ei voittanu oikea maa eikä laulu.
      Huomautan silti että Suomi oli sijalla 2.
      -siis kun puhutaan länsi-euroopan maista.
      Kreikka tuli ykkoseksi, ja sekin on kuitenkin Balkanilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      89
      6082
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      347
      5470
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      22
      2737
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2629
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      102
      1982
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1738
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1601
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      18
      1573
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      124
      1474
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      135
      1433
    Aihe