Warsovan liiton laulelukilpailut

Menohan on kuin ennen vanhaan Sopotin slaavihumppakisoissa. Saas nähdä kuinka kauan länsimaat jaksavat rahoittaa tätä sirkusta: ne maat pärjäävät joilla on eniten elintasopakolaisia tehtailemassa ääniä vauraan Euroopan maissa.
2212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tämä euroviisu on ollut viimeisinä 4 vuotena jo aivan täyttä paskaa itämaa pelleilyä. Ei mene kauaa (Varmaan 1 eurovisu ja piu) kun Iso-Britania lopettaa rahoituksen. Lopulta myöhemmin tai heti Ranska lopettaa myös. Sitten ei enään ole ennen mahtavaa euroviisua enään. Kelle kuuluu kiitos? Niille vitun idän pelleille jokka toisia 12 pisteillä tukee saatana! >:0

Äänestä

Mikä pakko niistä Viisuista on tehdä niin pirun kallita ja mikä niissä ylipäätään edes maksaa? Eikös kukin isäntämaa kustanna itse omat kisansa?
Euroviisuihin kuuluvat kaikki ne maat, jotka ovat Euroopan maanosan raja kulkee maantiteelisen määrityksen mukaan linjalla Ural, Kaspianmeri, Kaukasus, Mustameri.
Kyllä noiden itäblokin maiden esityksiä on ilo katsella. On mukava katsella välillä muutakin kuin iänikuista anglosaksista kulttuuria.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tatjana Virtanen kirjoitti:

Menohan on kuin ennen vanhaan Sopotin slaavihumppakisoissa. Saas nähdä kuinka kauan länsimaat jaksavat rahoittaa tätä sirkusta: ne maat pärjäävät joilla on eniten elintasopakolaisia tehtailemassa ääniä vauraan Euroopan maissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu